Red Dot – designerski Oskar

Red Dot – designerski Oskar

Klepsydra sok odmierzająca

PODSTAWOWE INFORMACJE

Co to jest? Wyciskarka do cytrusów
Kto to produkuje? Bosch
Jaki to model? VitaStyle MCP72GMB
Gdzie to kupić? Ceneo

 Na pierwszy rzut oka nie do końca wiadomo, czym jest to urządzenie… Ekspres do kawy? Może czajnik? Okazuje się jednak, że jest to wyciskarka do cytrusów.

Cały mechanizm wyciskający jest zamknięty w formie ściętego stożka w eleganckiej matowej obudowie koloru czarnego (widzieliśmy w Internecie także wersję biała). Usytuowana jest ona na niczym innym jak szklanym dzbanku, do którego leje się świeżo wyciskany sok.  

Po zdjęciu części elektrycznej, można zabrać ze sobą dzbanek i postawić go bezpośrednio na stół.

Bardzo ciekawym dodatkiem jest dostarczona przez producenta w zestawie elegancka i uszczelniona pokrywka do dzbanka, która zabezpieczy sok przed owadami oraz pozwoli go dłużej przechowywać w lodówce.

Jego estetyka sprawia, że dzbanka nie raz używaliśmy także do innych napojów, niezależnie od wyciskarki. Należy tutaj zwrócić uwagę, że nawiązujący do klepsydry kształt jest wizualnie bardzo zdradliwy. 2 litry cieczy wypełnią go zaledwie na 20% wysokości. Nie spodziewaliśmy się, że do zapełnienia dzbanka potrzeba czasem i 6 kg pomarańczy na sok!

Urządzenie zostało tak zaprojektowane, że ciecz nie ma zupełnie kontaktu z częścią silnikową, dzięki czemu wszystkie ubrudzone przez spływający sok elementy można umyć np. w zmywarce. Zdjęcie mechanizmu z dzbanka automatycznie blokuje otwór, którym sok się do niego dostaje, dzięki czemu możemy wycisnąć np. jedną cytrynę bez brudzenia całego dzbanka.

Dopełnieniem tej wyszukanej konstrukcji jest przeźroczysta pokrywka chroniąca część mającą styczność z owocami przed kurzem oraz zdejmowalna, sylikonowa podstawka antypoślizgowa.  

Wyjątkowa forma i świetnie spełniana funkcja jest doskonałym przykładem niepowtarzalności produktów sygnowanych „czerwoną kropką”.