Stadler Form – czyste powietrze, czysta forma i szwajcarska precyzja

Patryk
Patryk 11 Min Read

Zanieczyszczenie powietrza, to problem, o którym jeszcze kilka lat temu mało kto mówił. Wtedy  oczyszczacz powietrza był raczej traktowany jako ekstrawagancja, a nie towar pierwszej potrzeby. Dziś już wiemy, że to, co wdychamy,  znacznie wpływa nie tylko na nasz komfort, ale i zdrowie. Dlatego tak ważnymi sprzętami w domu są dobry oczyszczacz i nawilżacz powietrza.  Jak urządzenia szwajcarskiej marki Stadler Form dbają o jakość powietrza oraz czym się wyróżniają na tle niemałej konkurencji? O tym dowiesz się poniżej.

Oczyszczacz powietrza w domu

Dzięki ciężkiej pracy edukacyjnej takich organizacji jak Polski Alarm Smogowy, obecnie jesteśmy znacznie bardziej świadomi tego, jakie zanieczyszczenia znajdują się w powietrzu. Wiemy też, jak poważne konsekwencje mogą one mieć dla naszego zdrowia. W  domu czy w biurze sytuacja potrafi być czasem gorsza niż w smogowych stolicach świata. Różnego rodzaju zanieczyszczenia jak np. kurz, roztocza, bakterie czy pyłki z sierści zwierząt to jest to, co wdychamy na co dzień. I to nie bez konsekwencji. Szczególnie w dobie pandemii, która spowodowała, że spędzamy w domu jeszcze więcej czasu. To, co jest we wdychanym przez nas powietrzu, może mieć dużo poważniejsze konsekwencje dla naszego zdrowia.

Szwajcarskie wzornictwo i wykonanie

Gdy pierwszy raz zobaczyliśmy w sklepie urządzanie szwajcarskiej marki Stadler Form, nie byliśmy w stanie zgadnąć, czym jest ten minimalistycznie zaprojektowany monolit. Okazało się, że jest to najpiękniejszy oczyszczacz powietrza, jaki kiedykolwiek widzieliśmy.

To właśnie niebanalne wzornictwo jest wizytówką marki. Prosta, momentami wręcz surowa i zarazem futurystyczna linia, idealnie podkreśli wystrój niejednego pomieszczenia.

Za przepięknym wyglądem, idzie jakość wykonania robiąca duże wrażenie. Oprócz naprawdę porządnego plastiku, w urządzeniach często pojawiają się spore metalowe elementy dekoracyjne, które podkreślają, iż mamy zdecydowanie do czynienia z produktem premium. Wszystko jest oczywiście połączone ze sobą z dosłownie szwajcarską precyzją.

Motywem przewodnim marki jest także dotykowy interfejs, który w wielu przypadkach wcale nie opiera się o dzisiaj wszechobecne wyświetlacze dotykowe. W większości przypadków jest on dosłownie wtopiony w całą bryłę urządzenia. Przez co, gdy jest nieużywany, jest on w 100% niewidzialny. Nie spotkałem się nigdy wcześniej z takim rozwiązaniem.

Oczyszczacz powietrza Stadler Form Roger

Pierwszym urządzeniem z oferty Stadler Form, na jaki chcę zwrócić Waszą uwagę, jest oczyszczacz powietrza Roger. Jak wspominałem wcześniej, oczyszczacze w ostatnich latach zyskały na popularności. Stojąc przed wyborem takiego urządzenia można dostać oczopląsu od różnych wynalazków wymyślanych przez marketingowców. Dlaczego zdecydowaliśmy się więc na Stadler Form?  

Zacznijmy od tego, że oczyszczacz powietrza Roger, w przeciwieństwie do zdecydowanej większości tego rodzaju urządzeń, nie ma funkcji smart. Nie ma Wi-Fi, Bluetooth ani apki. Szczerze, miałem z tym problem, gdy się zacząłem przyglądać temu urządzeniu. Ale zastanówmy się, czy takie rozwiązania w oczyszczaczu powietrza są rzeczywiście praktyczne? Na dobrą sprawę, stawiasz oczyszczacz powietrza w pomieszczeniu, podłączasz do prądu i włączasz odpowiedni program. I koniec. Czy do tego jest Tobie potrzebna apka? Nie bardzo 😊.

Co ważne – oczyszczacz powietrza, by spełniać swoje zadanie, powinien pracować w trybie ciągłym, a nie tylko gdy jesteś obok niego (zresztą nie kojarzę oczyszczaczy z czujnikiem obecności).

Jedyne co jest potrzebne to informacja o tym, że trzeba wymienić filtr, co Roger załatwia pięknie ukrytą listwą LED, informującą także o aktualnym stanie powietrza. Jako, że urządzenie nie może być schowane w szafce, by spełniać swoje zadanie, taka forma komunikacji w zupełności wystarczy.

To, co jest w oczyszczaczu kluczowe to dobry filtr. Stadler Form opracował filtry Dual Filter, które są połączeniem filtra HEPA oraz filtra węglowego, analogiczny do tego, który znajdziesz w okapie kuchennym. Przez to likwiduje on nie tylko niebezpieczne dla zdrowia cząsteczki, ale także nieprzyjemne zapachy. To absolutny must have dla każdego, kto podobnie jak ja, lubi sobie zapalić w domowym zaciszu cygaro!

Oczyszczacz powietrza Roger od Stadler Form uzyskał Atest Higieniczny Państwowego Zakładu Higieny przy Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego , co dodatkowo potwierdza jego skuteczność w tym zakresie.

Kolejna sprawa to właśnie wzornictwo. Bo przecież jak już wspomniałem, urządzenie powinno być najlepiej w centralnym miejscu przestrzeni, którą się opiekuje. Zatem musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy bryła Roger’a z lakierową, metalową siatką z przodu, mówi do Ciebie tak samo jak do nas.

Dowiedz się więcej na temat oczyszczacza powietrza Stadler Form Roger.

Nawilżacz powietrza Stadler Form Robert

Nawilżacz powietrza Robert to zdecydowanie moje ulubione urządzenie z naszej kolekcji Stadler Form i to nie tylko dlatego, że jest ono zdobywcą nagrody Red Dot Design Award   (oraz kilku innych prestiżowych nagród). Chociaż muszę przyznać, że niewątpliwie na pierwszym miejscu  stawiam tutaj wzornictwo. Prosta, klasyczna forma sprawia, że jest to najbardziej eleganckie urządzenie na rynku. I do tego ten czarny metalowy pas przechodzący po całej długości nawilżacza… Jest to pierwszy przedmiot, jaki znajduje się przy wejściu do naszego salonu i naprawdę Robert zasłużył sobie na tę pozycję.

Niemniej, nie sam wygląd sprawia, że tak lubię Roberta. Otóż jest to urządzenie 3w1. Jego główną funkcją jest nawilżanie. Ma on ponad 13-litrowy pojemnik na wodę, który jest genialnie zaprojektowany z myślą o ułatwieniu procesu jego napełnienia. Przy blisko 70-metrowej otwartej przestrzeni zbiornik ten starczy na 3 dni w sezonie grzewczym. Z kolei latem wodę trzeba dolewać raz na 1,5 tygodnia. To dobitnie pokazuje jak bardzo kaloryfery wysuszają powietrze w domu.

Wbudowane czujniki same regulują pracę urządzenia, by zapewnić ustawiony przez nas poziom wilgotności powietrza. Optymalnie powinien on znajdować się w przedziale 50-60%.

Szwajcarskim inżynierom udało się natomiast tak skonstruować tę maszynę, że pełni ona także funkcję oczyszczacza powietrza. Dzieje się to za sprawą specjalnych tarcz umieszczonych w urządzeniu, które potrafią wyłapać do 50% zanieczyszczeń przy okazji utrzymywania odpowiedniej wilgotności powietrza. Nie będzie on jednak tak skutecznym oczyszczaczem jak jego młodszy brat Roger.

Jakby tego było mało, nawilżacz może pełnić także funkcję aromatyzera. Wystarczy wlać swój ulubiony olejek eteryczny do specjalnego dozownika w urządzeniu i zapach będzie się roznosił po pomieszczeniu wraz z wilgocią.

Dowiedz się więcej o nawilżaczu, oczyszczaczu i aromatyzerze w jednym Stadler Form Robert.

Osuszacz Stadler Form Theo

W jednym miejscu bywa za sucho, w innym za wilgotno. Z wilgocią w domu mieliśmy do czynienia już w niejednym pomieszczeniu w  domu. Usuwanie pleśni i ponowne malowanie to niestety relatywnie optymistyczne konsekwencje takiego zdarzenia. Jednak mimo okiełznania tego problemu, osuszacz powietrza Stadler Form Theo  znalazł u nas w domu bardzo nietypowe zastosowanie. A mianowicie – w pomieszczeniu przeznaczonym do suszenia ubrań po praniu.

Okazuje się, że takie urządzenie idealnie wyciąga wilgoć także z tkanin. Mimo, iż mamy pralko-suszarkę, to nie radzi sobie ona z suszeniem takich rzeczy jak pościel lub ręczniki. Dlatego gdy nie ma słonecznego dnia na zewnątrz, to właśnie osuszacz Theo pomaga nam wysuszyć nasze pranie. A żeby woda się nie zmarnowała, to przelewamy ją z osuszacza do nawilżacza powietrza Robert w salonie 😉.

Osuszacz Stadler Form Theo może pracować w trybie stałym, aż nie zapełni ponad 2-litrowego zbiornika z wodą. Można też ustawić go na określony czas np. kilku godzin. Gdy mamy do czynienia z większą ilością wilgoci, istnieje możliwość podłączenia dostarczonego z urządzeniem węża do automatycznego odprowadzania wody – np. do kratki ściekowej.

Dowiedz się więcej na temat osuszacza Stadler Form Theo.

Termowentylator Stadler Form Paul

Także i w przypadku termowentylatora Paul Szwajcarzy postawili na prostą formę. Pionowy termowentylator zmieści się z powodzeniem np. do małej łazienki. Wyposażony jest on w termostat, dzięki czemu sam będzie regulował swoją pracę w zależności od ustawionej temperatury. Ponadto posiada on oscylator, dzięki czemu równomiernie może ogrzewać pomieszczenia.

Mamy tutaj ponownie, znany z innych urządzeń marki, wtopiony w obudowę panel dotykowy. Możemy nim bardzo precyzyjnie ustawić siłę nawiewu oraz oczekiwaną temperaturę. Urządzenie posiada także bardzo sprytnie schowanego w obudowie pilota, którym możemy ustawić zdalnie wszystkie jego funkcje. Obok miejsca na pilota mamy uchwyt, dzięki czemu przenoszenie Paul’a jest bardzo wygodne.

W gorące dni, Paul może służyć jako wentylator, nie grzejąc przesuszanego przez niego powietrza.

Dowiedz się więcej na temat termowentylatora Stadler Form Paul.

Podsumowanie

Urządzenia Stadler Form towarzyszą nam każdego dnia. Oczyszczacz powietrza, nawilżacz, osuszacz, czy wreszcie termowentylator zwiększają codzienny komfort i dbają o nasze zdrowie. Jeśli chcesz, by takie urządzenia niczym szwajcarski zegarek nie tylko spełniały swoje zadanie bezbłędnie, ale dodatkowo zdobiły wnętrze domu czy mieszkania, to zdecydowanie warto zainteresować się produktami tej marki.

Więcej produktów znajdziesz na stronie internetowej Stadler Form. Znajdziesz tam wraz z wyżej opisanymi ok. 30 urządzeń, które w różnym zakresie będą dbały o powietrze w Twoim domu.

Ten artykuł powstał we współpracy z polskim dystrybutorem marki Stardler Form. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakimi zasadami kierujemy się przy współpracujemy z markami KLIKNIJ TUTAJ.

Share This Article
By Patryk
Zawodowo od 2006 roku prowadzę firmę konsultingową, w ramach której doradzam różnym podmiotom w zakresie PRu, marketingu oraz innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Ale, że nie samą komercją człowiek nie żyje… działam także w III sektorze, gdzie z różnymi partnerami budujemy nowoczesną polską wieś. Prywatnie interesuję się designem, projektując różne formy, użytkowe na własny użytek. Jestem zadeklarowanym gadżeciarzem, koneserem dobrego alkoholu i cygar oraz aktywnie zgłębiam „my usless knowledge” z dziedziny fantastyki – z dużym naciskiem na Ciemną Stronę Mocy. Na co dzień piszę analizy, raporty i oferty, dlatego też postanowiłem też poświęcić się nieco lżejszej literaturze, do której wraz z moją żoną, Izą serdecznie zapraszamy! :-)
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *