Red Dot – designerski Oskar

Red Dot – designerski Oskar

Czym się kierować przy wyborze produktów, jeśli zależy nam na ich jakości i wyglądzie? Rozpoczynamy nowy cykl poświęcony produktom nagrodzonym Red Dot Design Awards. Dlaczego warto zwrócić uwagę na tę nagrodę i jakie produkty ją dostały? Sprawdźcie! Wpis będziemy aktualizować o kolejne produkty w każdym miesiącu! 😉 

Designerski Oskar i produkty, których używamy na co dzień 

Nagroda Red Dot Design Award jest przyznawana przez niemiecki Design Zentrum Nordrhein Westfalen od 1995 roku. Dlaczego jest ona jedną z najbardziej uznanych nagród w świecie designu? Nie jest to tylko nagroda w międzynarodowym konkursie, ale marka sama w sobie. Marka, która dla wielu (jak i autorów niniejszego tekstu) jest gwarancją jakości. Na jakość tą składa się naszym zdaniem 3 podstawowe czynniki: 

  • Forma – Pierwsze, co się rzuca w oczy, patrząc na produkt oznaczony „czerwoną kropką”, to fakt, iż jest on najczęściej po prostu piękny. Niby o gustach się nie dyskutuje, ale mamy tu za sobą wiele światowej klasy autorytetów, więc nie boimy się tak napisać. Nie oznacza to, że każdy produkt z Red Dotem postawilibyśmy u siebie w domu, czy w pracy, ale niezaprzeczalnym jest, że każdy z nich ma innowacyjne (a czasami wręcz rewolucyjne) podejście do „klasycznego” wyglądu przedmiotu danego rodzaju. 
  • Funkcja – Jak w przypadku bezpieczeństwa i wygody, tak i forma i funkcja, potrafią sobie nawzajem przeszkadzać. W przypadku dobrego designu takiego konfliktu nie ma. W przypadku najlepszego designu natomiast, o którym świadczy to wyróżnienie, jedno z drugim doskonale się uzupełniają i wspierają wzajemnie. Innowacyjne wzornictwo sprawia, że produkt nie jest tylko piękny, ale także o wiele bardziej funkcjonalny niż standardowe rozwiązania w danej dziedzinie.  
  • Materiały – Produkty spod czerwonej kropki są zazwyczaj z półki premium. Oznacza to, że firmy je produkujące inwestują nie tylko w świetny projekt, ale także wysokiej jakości materiały. Widać to już często gołym okiem, chociaż codzienne użytkowanie tych produktów jest najlepszym dowodem.

Powyższe sprawia, że przed zakupem czegokolwiek (jak zobaczycie, rozpiętość kategorii jest naprawdę bardzo szeroka) najpierw zaglądamy do interaktywnego katalogu zwycięzców, by tam znaleźć odpowiednie rozwiązanie, co często kończy się sukcesem 🙂

Będziemy Wam przynajmniej raz w miesiącu przedstawiać nasze wrażenia z codziennego użytkowania tych arcydzieł nowoczesnej sztuki użytkowej, które kolekcjonujemy.

Zachęcamy też do zajrzenia do pełnego katalogu zwycięzców. A  przede wszystkim do zwrócenia uwagi na ten subtelny znaczek, przeglądając różnego rodzaju produkty.  

Poznaj produkty z Red Dot’tem, które mamy w domu klikając tutaj.