Laurastar Smart U Black – nowy wymiar prasowania

Patryk
Patryk 11 Min Read

Gdy pierwszy raz zobaczyłem w Internecie flagowy model firmy Laurastar Smart U Black byłem zaintrygowany. Gdy zacząłem czytać o tym, co to urządzenie teoretycznie potrafi, byłem zadziwiony. Gdy je wraz z Izą zaczęliśmy rozpakowywać, byliśmy podekscytowani (nie tylko dlatego, że była to gabarytowo największa przesyłka w historii naszego bloga). Oczekiwania były więc niemałe. Czy zatem po użytkowaniu tego systemu do prasowania jesteśmy zadowoleni, a może nawet zachwyceni? O tym dowiesz się poniżej😉.

Unikatowa para Laurastar w systemie Smart U Black

Mimo że lista zalet urządzeń szwajcarskiej marki jest długa, na pierwszym miejscu jest zdecydowanie sposób, w jaki generują one parę. W końcu są to produkty do prasowania, a w nich właśnie para jest najważniejsza.

Zacznijmy od tego, że wszystkie urządzenia Laurastar wytwarzają tak zwaną suchą parę. Co to oznacza? Od strony praktycznej para ta nie zostawi mokrych plam na Twoich ubraniach. Ponadto jest ona bezpieczna, gdyż tą parą akurat się nie poparzysz, gdy Twoja skóra będzie miała z nią bezpośredni kontakt. Przez pół roku przypadkiem udało mi się sprawdzić to na własnej skórze, natomiast nie polecamy tego jednak testować.

Żeby tego było mało, para Laurastar zabija 99,99% drobnoustrojów i ma udowodnioną laboratoryjnie zdolność zabijania koronawirusa. Bezdotykowo! Więcej o dobrodziejstwach higienicznych parzy generowanej przez urządzenia szwajcarskiej marki przeczytasz w recenzji generatora pary Laurastar Lift Plus autorstwa Izy.

Laurastar Smart U Black czyli wszystko w jednym

Kolejną ogromną zaletą tego niecodziennego artykułu gospodarstwa domowego jest fakt, iż jest to tak naprawdę kilka produktów zintegrowanych w jedną całość. Dlatego też nazywane jest to systemem do prasowania. Jest to naprawdę świetny pomysł, który został dobrze przemyślany i wykonany z precyzją, idącą w parze ze szwajcarskim rodowodem producenta. Nie bez przyczyny uzyskał on za ten produkt prestiżową nagrodę Red Dot Design Award.

Oto jakie elementy składają się na system Laurastar Smart U Black:

Żelazko

Jako, że mamy do czynienia z systemem do prasowania, to nie musimy trzymać w ręce całego mechanizmu, który generuje parę, jak to ma miejsce w konwencjonalnym żelazku. Znacznie odchudzone żelazko w Smart U Black jest połączone z resztą urządzenia za pomocą elastycznego przewodu obszytego przyjemną w dotyku tkaniną. Jego stopa 3D jest wyprofilowana w taki sposób, że skutecznie zapobiega powstawaniu zagnieceń. Uchwyt jest również pokryty przyjemną w dotyku tkaniną, przez co całość bardzo dobrze leży w ręce i się nie wyślizguje. Oczywiście cały system posiada funkcję automatycznego wyłączenia się po 10 minutach w stanie spoczynku.

Przy bardziej delikatnych tkaninach możesz nałożyć na stopę 3D specjalną nakładkę, która zasadniczo zmniejszy temperaturę, której poddawane są Twoje ubrania, nie ograniczając przy tym ilości pary, która nie tylko pomaga w prasowaniu, ale także zabija drobnoustroje.  

Generator pary

Masz do wyprasowania delikatną jedwabną koszulę lub wysokiej jakości garnitur? A może chcesz odświeżyć płaszcz? W takich scenariuszach idealnym rozwiązaniem jest prasowanie ubrań w pozycji pionowej bez przyciskania ich do deski. Dlatego też dobra parownica to świetne rozwiązanie dla tych, którzy stawiają na wysoką jakość tkanin swoich ubrań. Żelazko w systemie do pasowania Laurastar Smartu U Black pełni także z powodzeniem funkcję steamera. Jest ono w końcu praktycznie tym samym rozwiązaniem, które zostało zastosowane w generatorze pary Laurastar Lift Plus, którego na co dzień używamy w garderobie. Wszystkie dobrodziejstwa idące z prasowania w pionie przedstawiła Iza w w/w recenzji tego urządzenia. W tym urządzeniu natomiast mechanizm generujący parę wraz ze zbiornikiem wody nie jest wolnostojącym urządzeniem, tylko został umieszczony pomiędzy nogami deski.

Deska do prasowania z systemem nadmuchu i zasysania

Całość jest zintegrowana z deską do prasowania i to nie byle jaką. W domu mieliśmy różne rodzaje desek. Od bardzo podstawowych, siermiężnych i ciężkich konstrukcji w latach 90-tych, przez nowoczesne, znacznie wygodniejsze i lżejsze rozwiązania. Jednak te zastosowane w systemie do prasowania Smart U Black odstają od wszystkiego, co dotychczas widziałem.

Deska wyposażona jest w wentylator, który może przyssać prasowaną przez Ciebie tkaninę do deski, by stabilnie trzymała się powierzchni. Możesz też odwrócić tryb działania wirnika, co spowoduje powstanie na desce poduszki powietrznej. W ten sposób prasujesz w trybie hybrydowym pomiędzy żelazkiem a parownicą, i możesz korzystać z dobrodziejstw obu tych rozwiązań na raz, prasując wygodnie i bez zagnieceń oraz kantów (których ja osobiście nie znoszę np. na rękawach koszuli).

Kierunkiem pracy wentylatora możesz sterować przyciskiem wbudowanym w żelazku, który masz zawsze na wyciągnięcie palca. Żeby tego było mało, możesz sterować tymi funkcjami z poziomu telefonu, ale o tym za chwilę… 😊

Dodatkowo deska uwieńczona jest podstawką na żelazko. Jest ona wykonana ze specjalnej gumy, która jest odporna na wysokie temperatury oraz antypoślizgowa, dzięki czemu żelazko leży stabilnie.

Kompaktowy rozmiar

Cały system parowy składa się i rozkłada w bardzo intuicyjny sposób i jest tak wyważony, że można to zrobić bez wysiłku. Po złożeniu mamy w jednej zwartej bryle: generator pary ze zbiornikiem wody, żelazko ze stopą 3D , deskę, podkładkę na gorące żelazko no i wszelkie akcesoria. Nie trzeba odkładać po kolei kilku przedmiotów na różne półki. Całość ma szerokość deski czyli do 43 cm, wysokość 143 cm oraz grubość od 14 w najcieńszym, do 23 cm w najszerszym miejscu.

Ponadto urządzenie wyposażone jest w kółka, co ułatwia schowanie tego 19-kilogramowego systemu po złożeniu w ustronne miejsce. Nawet jeżeli znajduje się ono w innym pomieszczeniu. Nie musimy nawet czekać, by żelazko ostygło. Kończymy prasowanie, składamy i odstawiamy. Po prostu.

Funkcje Smart w systemie Laurastar Smart U Black

Z telefonem mam już sparowanych wiele urządzeń za pośrednictwem Bluetooth. Słuchawki, głośniki, radio w samochodzie to rzeczy dość oczywiste dla osób aktywnie korzystających z dobrodziejstw technologii bezprzewodowych. W momencie, w którym dochodzą do tego takie elementy jak waga, biurko czy też „żelazko” zaczyna się robić naprawdę ciekawie 😉.

Co potrafi aplikacja Laurastar Smart? Bardzo wiele. Pierwszą funkcją z jakiej skorzystasz to wideo-instrukcja obsługi. Nie musisz zatem zaglądać do (nota bene bardzo dobrze napisanej) instrukcji obsługi. Włączasz aplikację i prezenter pokazuje Tobie krok po kroku, co należy wykonać przy pierwszym uruchomieniu urządzenia. Uprzedzam, że cały proces wraz z jego rozpakowaniem trochę trwa, więc proponuję nie rozpoczynać zabawy, jeżeli nie masz dobrych 45 minut na wdrożenie się.

Jak już zapoznasz się z instrukcjami włączania urządzenia, znajdziesz w aplikacji kilka porad wideo, jak najlepiej skorzystać z jego wielu funkcji. Poznasz też różne strategie na największe wyznania osoby prasującej. Znajdziesz tutaj nawet interaktywny program, który nauczy Cię prasować. Będzie to robił, monitorując za pomocą specjalnych czujników, jak autentycznie ruszasz ręką, by zrobić z Ciebie eksperta. Te same czujniki zresztą automatycznie uruchamiają wyrzut pary podczas prasowania dokładnie wtedy, gdy jej potrzebujesz. Witamy w XXI!   

Możesz także sterować urządzeniem z poziomu aplikacji, regulując np. moc pracy wentylatora bez schylania się poniżej deski, gdzie znajdują się fizyczne przyciski. Aplikacja poinformuje Cię także o poziomie wody w urządzeniu, czasie prasowania oraz stopniu zużycia filtra odkamieniającego. Te ostatnie informacje są ważne przy konserwacji urządzenia, dzięki czemu masz dwie rzeczy mniej do pamiętania w życiu.

Aby podczas tego wszystkiego Twój smartfon był bezpieczny, Laurastar proponuje opcjonalny uchwyt do telefonu, który uważam za bardzo pomocne rozwiązanie. Gdy już opanujesz prasowanie za pomocą systemu do prasowania Smart U Black do perfekcji, uchwyt możesz wykorzystać do włączania na telefonie np. YouTube podczas prasowania, gdy nie masz telewizora w pomieszczeniu, w którym prasujesz. Uchwyt jest na tyle uniwersalny, że można go z powodzeniem przytwierdzić do każdego stołu, co może się przydać w kuchni lub home office.

Technologia Laurastar w wersji mini

W tym roku Szwajcarzy wypuścili kolejne świetne urządzenie o nazwie Iggi. Ta ważąca zaledwie 1,1 kg ręczna parownica daje nie tylko możliwość korzystania z dobrodziejstw suchej pary Laurastar w podróży, ale przede wszystkim jest świetnym podręcznym narzędziem do skutecznej dezynfekcji takich przedmiotów jak dziecięce zabawki czy kask motocyklowy.

Producent chyba czytał w naszych myślach, bo pakując się na nasz pierwszy wyjazd, odkąd urządzenia Laurastar pojawiły się w naszym domu, Iza chciała wstawić do bagażnika generator pary Laurastar Lift Plus. Teraz będziemy mogli skutecznie i wygodnie usuwać zgnioty, bakterie oraz koronawirusa zarówno w domu jak i poza nim.

Zresztą właśnie za takie innowacyjne rozwiązanie Laurastar Iggi, podobnie jak inne posiadane przez nas rozwiązania marki, zostały wyróżnione nagrodą Red Dot Design Award.

Podsumowanie

Cały pomysł zintegrowania wszystkiego, co potrzebujesz do prasowania, w jeden, pełen innowacji system oraz jego wykonanie na najwyższym poziomie sprawia, że system do prasowania Laurastar Smart U Black to unikatowe rozwiązanie, które nie ma sobie równych. Zatem jeżeli często prasujesz i cenisz sobie wygodę, to ten flagowy system do prasowania od Laurastar jest zdecydowanie rozwiązaniem dla Ciebie.

Dowiedz się więcej o innowacjach Laurastar na stronie https://www.laurastar.pl/.

Ten artykuł powstał we współpracy z polskim dystrybutorem marki Laurastar. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakimi zasadami kierujemy się przy współpracy z markami: KLIKNIJ TUTAJ

Share This Article
By Patryk
Zawodowo od 2006 roku prowadzę firmę konsultingową, w ramach której doradzam różnym podmiotom w zakresie PRu, marketingu oraz innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Ale, że nie samą komercją człowiek nie żyje… działam także w III sektorze, gdzie z różnymi partnerami budujemy nowoczesną polską wieś. Prywatnie interesuję się designem, projektując różne formy, użytkowe na własny użytek. Jestem zadeklarowanym gadżeciarzem, koneserem dobrego alkoholu i cygar oraz aktywnie zgłębiam „my usless knowledge” z dziedziny fantastyki – z dużym naciskiem na Ciemną Stronę Mocy. Na co dzień piszę analizy, raporty i oferty, dlatego też postanowiłem też poświęcić się nieco lżejszej literaturze, do której wraz z moją żoną, Izą serdecznie zapraszamy! :-)
5 Comments
  • Laurastar to bardzo dobre systemy. Używamy w pracy w pralni system S i nam bardzo ułatwia prasowanie a klienci są zadowoleni. Polecam! 🙂

  • Są takie rzeczy bez których nie możemy istnieć dopóki ich nie spróbujemy i ten system taki właśnie jest. Genialny system, precyzyjnie i wysokiej klasy prasowanie i doprowadzanie ubrań do porządku. Nie ma mu rzeczy strasznych 😉

  • Najlepszy system jaki miałam. Nieporównywalna jakość obsługi i samego prasowania w porównianiu do standardowych żelazek, nic dziwnego, że korzystają z takich systemów pralnie. To się rozumie samo przez siebie. Laurastar zna się na rzeczy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *