Red Dot design award – designerski Oskar

Red Dot design award – designerski Oskar

Czym się kierować przy wyborze produktów, jeśli zależy nam na ich jakości i wyglądzie? Na pewno warto sprawdzić, czy produkt nagrodzony jest prestiżową nagrodą Red Dot Design Award. Dlaczego warto zwrócić uwagę na laureatów tej nagrody oraz których z nich mamy w domu? Tego dowiesz się poniżej! 😉 

Designerski Oskar i produkty, których używamy na co dzień 

Nagroda Red Dot Design Award jest przyznawana przez niemiecki Design Zentrum Nordrhein Westfalen od 1995 roku. Dlaczego jest ona jedną z najbardziej uznanych nagród w świecie designu? Nie jest to tylko nagroda w międzynarodowym konkursie, ale marka sama w sobie. Marka, która dla wielu (jak i autorów niniejszego bloga) jest gwarancją jakości. Na jakość tą składa się naszym zdaniem 3 podstawowe czynniki: 

  • Forma – Pierwsze, co się rzuca w oczy, patrząc na produkt oznaczony „czerwoną kropką”, to fakt, iż jest on najczęściej po prostu piękny. Niby o gustach się nie dyskutuje, ale mamy tu za sobą wiele światowej klasy autorytetów, więc nie boimy się tak napisać. Nie oznacza to, że każdy produkt z Red Dot Design Award postawilibyśmy u siebie w domu, czy w pracy. Niezaprzeczalnym jest jednak to, że mają one często innowacyjne, a czasami wręcz rewolucyjne podejście do „klasycznego” wyglądu przedmiotu danego rodzaju. 
  • Funkcja – Jak w przypadku bezpieczeństwa i wygody, tak i forma i funkcja, potrafią sobie nawzajem przeszkadzać. W przypadku dobrego designu takiego konfliktu nie ma. Najlepszy design natomiast, o którym świadczy to wyróżnienie, jedno z drugim doskonale się uzupełnia i  wzajemnie wspiera. Innowacyjne wzornictwo sprawia, że produkt nie jest tylko piękny, ale także o wiele bardziej funkcjonalny niż standardowe rozwiązania w danej dziedzinie.  
  • Materiały – Produkty spod czerwonej kropki są zazwyczaj z półki premium. Oznacza to, że firmy je produkujące inwestują nie tylko w świetny projekt, ale także wysokiej jakości materiały. Widać to już często gołym okiem, chociaż codzienne użytkowanie tych produktów jest na to najlepszym dowodem.

Powyższe sprawia, że przed zakupem czegokolwiek (jak zobaczycie, rozpiętość kategorii jest naprawdę bardzo szeroka) najpierw zaglądamy do interaktywnego katalogu zwycięzców Red Dot Design Award, by tam znaleźć odpowiednie rozwiązanie, co często kończy się sukcesem 🙂  Dlatego też zachęcamy Ciebie do zajrzenia do pełnego katalogu zwycięzców. A  przede wszystkim do zwrócenia uwagi na ten subtelny znaczek dokunując decyzji zakupowych.  

Poznaj produkty z Red Dot’tem, które mamy w domu klikając tutaj.