Red Dot Design Award – designerski Oskar

Iza & Patryk
Iza & Patryk 7 Min Read

Czym się kierować przy wyborze produktów, jeśli zależy nam na ich jakości i wyglądzie? Na pewno warto sprawdzić, czy produkt nagrodzony jest prestiżową nagrodą Red Dot Design Award. Dlaczego warto zwrócić uwagę na laureatów tej nagrody oraz których z nich mamy w domu? Tego dowiesz się poniżej! 😉 

Designerski Oskar i produkty, których używamy na co dzień 

Nagroda Red Dot Design Award jest przyznawana przez niemiecki Design Zentrum Nordrhein Westfalen od 1995 roku. Dlaczego jest ona jedną z najbardziej uznanych nagród w świecie designu? Nie jest to tylko nagroda w międzynarodowym konkursie, ale marka sama w sobie. Marka, która dla wielu (jak i autorów niniejszego bloga) jest gwarancją jakości. Na jakość tą składa się naszym zdaniem 3 podstawowe czynniki: 

  • Forma – Pierwsze, co się rzuca w oczy, patrząc na produkt oznaczony „czerwoną kropką”, to fakt, iż jest on najczęściej po prostu piękny. Niby o gustach się nie dyskutuje, ale mamy tu za sobą wiele światowej klasy autorytetów, więc nie boimy się tak napisać. Nie oznacza to, że każdy produkt z Red Dot Design Award postawilibyśmy u siebie w domu, czy w pracy. Niezaprzeczalnym jest jednak to, że mają one często innowacyjne, a czasami wręcz rewolucyjne podejście do „klasycznego” wyglądu przedmiotu danego rodzaju. 
  • Funkcja – Jak w przypadku bezpieczeństwa i wygody, tak i forma i funkcja, potrafią sobie nawzajem przeszkadzać. W przypadku dobrego designu takiego konfliktu nie ma. Najlepszy design natomiast, o którym świadczy to wyróżnienie, jedno z drugim doskonale się uzupełnia i wzajemnie wspiera. Innowacyjne wzornictwo sprawia, że produkt nie jest tylko piękny, ale także o wiele bardziej funkcjonalny niż standardowe rozwiązania w danej dziedzinie.  
  • Materiały – Produkty spod czerwonej kropki są zazwyczaj z półki premium. Oznacza to, że firmy je produkujące inwestują nie tylko w świetny projekt, ale także wysokiej jakości materiały. Widać to już często gołym okiem, chociaż codzienne użytkowanie tych produktów jest na to najlepszym dowodem.

Powyższe sprawia, że przed zakupem czegokolwiek (jak zobaczycie, rozpiętość kategorii jest naprawdę bardzo szeroka) najpierw zaglądamy do interaktywnego katalogu zwycięzców Red Dot Design Award, by tam znaleźć odpowiednie rozwiązanie, co często kończy się sukcesem 🙂 Dlatego też zachęcamy Ciebie do zajrzenia do pełnego katalogu zwycięzców. A przede wszystkim do zwrócenia uwagi na ten subtelny znaczek dokonując decyzji zakupowych.  

Poznaj produkty z Red Dot’tem, które mamy w domu

 

 

 

Czajnik elektryczny Fellow Stagg EKG

Jeżeli cenisz sobie precyzję w zaparzaniu herbaty lub kawy alternatywnymi metodami, to ikoniczny czajnik elektryczny Fellow Stagg EKG szybko stanie się Twoim najlepszym przyjacielem i jednocześnie ozdobą ulubioną ozdobą kuchennego blatu.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Obudowa komputerowa Fractal North

Budując nasze komputery gamingowe Actina w jednym z nich wybraliśmy designerską obudowę Fractal North, która idealnie pasuje do Patryka stanowiska pracy.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

Aplikacja Jura J.O.E

Ekspresy do kawy Jura są uważane, przez wielu jako jedne z najlepszych. Nic dziwnego, że wiele z nich zostało wyróżnione „czerwoną kropką”, podobnie z resztą jak aplikacja, którą można nimi sterować.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

System okuć meblowych Emuca Zero

Uniwersalny system Emuca Zero może służyć do stworzenia wielu niepowtarzalnych przestrzeni. My wykorzystaliśmy go do zbudowania naszej otwartej garderoby.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Panel biurkowy LINAK DPI

System sterowania w Patryka biurku Flyingdesk od Linak pozwala w prosty i estetyczny dbać o zdrowie podczas pracy przy komputerze.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Inteligentny zamek Nuki

Smart zamek do drzwi Nuki pozwolił nam bezpiecznie zastąpić klucze smartfonem oraz zdalnie wpuszczać rodzinę lub fachowców podczas naszej nieobecności.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Blender ręczny Braun MultiQuick 9

To narzędzie skutecznie pomaga nam na co dzień w kuchennych obowiązkach.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

Uchwyt do telewizora One For All WM 6681

Pozwala z łatwością obracać nasz telewizor w salonie do 180o w poziomie, co ułatwia nam korzystanie z niego w różnych sposób.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Karafki Eva Solo

Są one jednymi z naszych ulubionych designerskich gadżetów kuchennych.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Systemy parowe Laurastar

W domu mamy aż 3 urządzenia Laurastar, które służą na zarówno w domu jak i w podróży. Wszystkie dostały czerwoną kropkę. 🙂

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Nawilżacz powietrza Stadler Form Robert

Nawilżacz i zarazem oczyszczacz powietrza Stadler Form Robert dba o jakoś powietrza w naszym salonie.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings Motiv1

Odkąd w kuchni mamy wyciskarkę wolnoobrotową Kuvings przestaliśmy kupować soki w jakiejkolwiek postaci.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Bezdymny grill węglowy LotusGrill

To świetne rozwiązanie na szybkie, łatwe i mobilne grillowanie, z którego korzystamy czasem i w domu!

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Akcesoria komputerowe Logitech

Myszki i klawiatury Logitech są z nami od ponad 20 lat i służą nam zarówno do pracy jak i rozrywki.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Stacja dokująca Icy Box z technologią Thunderbolt 3

Ładuje i łączy laptopa z wieloma akcesoriami jednocześnie.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


 

 

Poidełko dla kota Petkit

Są uwielbiane przez nasze koty od wielu lat.

Kliknij tutaj by dowiedzieć się więcej.


Share This Article
Uważamy, że się bardzo dobrze dobraliśmy. Lubimy te same rzeczy, tak samo spędzamy czas wolny i w naszych wyborach zakupowych stawiamy na jakość. Stąd nazwa naszego bloga - Quality Test. Będziemy się z Wami dzielić naszymi doznaniami z korzystania z różnych produktów i usług, za którymi idzie pewna jakość lub co najmniej powinna… ;)
6 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *