Przysmaki dla kotów Samo Mięso

Przysmaki dla kotów Samo Mięso

W ramach plebiscytu na najlepsze kocie produkty Sfinksy tym razem mieliśmy okazję testować naturalne przysmaki dla kotów Samo Mięso – jak sprawdziły się u naszych kociaków i czy polecamy te produkty? Dowiecie się tego z naszej recenzji!

W naszym domu jest taka magiczna szuflada z niekoniecznie zdrowymi, ale za to bardzo dobrymi przekąskami, do której zazwyczaj zaglądamy w piątkowy wieczór, w tygodniu trzymając się jednak w miarę konsekwentnie zdrowego trybu życia. Nasze koty też posiadają taką magiczną szufladę. Gdy tylko ją otwieramy, wywołujemy w nich swoistą euforię ;). 

przysmaki dla kotow


W ich przypadku wyeliminowaliśmy jednak te przysmaki, które z jakichś względów mogłyby im nie służyć, nawet jak koty w reklamie dostają na ich widok szału. Im mamy większe doświadczenie i wiedzę, tym bardziej świadomie staramy się podchodzić do tematu żywienia naszych czworonożnych domowników. Lubimy im jednak sprawiać przyjemność, dlatego w ich ukochanej szufladzie zawsze znajdzie się coś pysznego.

Stąd też z dużym zainteresowaniem zgłosiliśmy się do testów naturalnych przysmaków dla kotów Samo Mięso. Bo jeśli przysmaki, to koniecznie naturalne, bez konserwantów, sztucznych dodatków i tego wszystkiego, co staramy się wyeliminować również w naszej codziennej diecie – po prostu bez śmieci.

Czy w przysmakach Samo Mięso jest samo mięso?

W Plebiscycie Sfinksy mieliśmy okazję testować od Samo Mięso: schab wieprzowy w paskach, plastrach, mix mięska oraz niewiarygodnie skuteczną rzecz, czyli dosmaczacz przeznaczony dla kocich niejadków. Składowo produkty są po prostu rewelacyjne.

W przysmakach dla kotów Samo Mięso nie ma ulepszaczy smaku, wypełniaczy, wzmacniaczy, czy barwników – to po prostu czyste, suszone mięso pokrojone na cienkie plasterki. Nie znajdziesz tam konserwantów, zbóż, dużej ilości węglowodanów, które często są bolączką tego rodzaju jedzeniowych smaczków dla zwierząt.

przysmaki dla kotow


Produkty Samo Mięso powstają w niskiej temperaturze, aby jak najbardziej zachować właściwości i skład mięsa. Są dla kotów (jak i psów) doskonałą alternatywą dla niezdrowych przysmaków. W ofercie Samo Mięso znajdziesz zarówno wymienioną przez nas wieprzowinę, jak i sporo innych, takich jak wołowina, dorsz, czy indyk – to wszystko w paskach lub większych plastrach. Ich struktura jest na tyle miękka, że bez problemu można podzielić je na mniejsze części w przypadku kotów, które nie radzą sobie zbyt dobrze z gryzieniem.

przysmaki dla kotow

O czym jednak warto pamiętać, proces gryzienia jest niezmiernie ważny w profilaktyce zwierzęcych chorób zębów i dziąseł. Takie przysmaki jak Samo Mięso doskonale sprawdzą się do oczyszczania zębów z płytki bakteryjnej. Mięsne kawałki bardzo szybko miękną pod wpływem śliny, dlatego przy mniejszych porcjach, nawet kot bez zębów sobie z nimi doskonale poradzi.

przysmaki dla kotow

 

Przysmaki dla kotów Samo Mięso – reakcje naszych kotów

Marka Samo Mięso nie była nam bliżej znana przed testami, nie wpadliśmy również na to, by mięso suszyć samemu, był to więc pierwszy kontakt Azmo, Vali i Aryi z tego rodzaju przysmakami. Na ich punkcie oszalała kompletnie Arya – do tego stopnia, że gdy wysypałam garść przysmaków to dosłownie tańczyła wokół nich. Nie wspominając nawet o podrzucaniu i innego rodzaju akrobacjach. Po prostu je uwielbia!

Valę również przysmak zainteresował, ale ona zdecydowanie woli mniejsze kawałki, co raczej jest kwestią lenistwa i tego, że nie nauczyliśmy jej gryzienia od małego. Miała jednak kilka podejść i do całych pasków. Niestety przy większych kawałkach czasem się krztusi, chcąc zjeść za dużo na jeden raz, dlatego nie upieramy się z ich podawaniem w jej przypadku. Azmo jest najmniej zainteresowany z całej trójki ze względu na brak zębów, choć mniejsze kawałeczki również degustował i zdecydowanie mu smakowały. 

Po dużej ilości suszonego mięsa może wystąpić biegunka (jak i po chyba prawie każdym przysmaku w dużych ilościach), dlatego jednorazowo podajemy po małych kawałeczkach i raczej dwa razy w tygodniu niż codziennie. W tym czasie nie zaobserwowaliśmy żadnych sensacji w kuwecie.

Dodatkowym produktem od Samo Mięso, w którym się kompletnie zakochaliśmy jest tzw. dosmaczacz.

przysmaki dla kotow

Nasze koty są bardzo wybredne. Nawet jak jedzą coś z ochotą dziś, nie znaczy, że jutro również chętnie będą jadły to samo. Dosmaczacz, czyli naturalna mięsna posypka, ratuje nas w takich sytuacjach. Choć nasze koty z reguły najchętniej jedzą indyka i nie podajemy im wieprzowiny, dosmaczacz wieprzowy skutecznie przekonał każdego z nich do zjedzenia przygotowanej porcji.

przysmaki dla kotow

Wystarczy odrobinę dosmaczacza wysypać na wierzch karmy albo z nią wymieszać, żeby kot odzyskał zainteresowanie miską.

przysmaki dla kotow

Podsumowując, jeśli szukacie naturalnych przysmaków albo dosmaczaczy, polecamy z pełnym przekonaniem Samo Mięso. To wspaniałe smaczki dla zwierząt, do tego produkowane w Polsce i tworzone przez ludzi – pasjonatów. Warto ich wspierać. Z ciekawością będziemy przypatrywać się rozwojowi oferty i na pewno nie raz sięgniemy po te przysmaki w przyszłości. W naszej kociej magicznej szufladzie znalazły miejsce na stałe. A w Waszej? Mieliście okazję je testować? 🙂

przysmaki dla kotow

Recenzja powstała w ramach Plebiscytu na najlepsze kocie produkty Sfinksy, którego jesteśmy ambasadorami. Produkty od Samo Mięso możecie nabyć w ich sklepie online: https://samomieso.shoplo.com/.

przysmaki dla kotow