Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect Absolute – odkurzacz idealny?

Patryk
Patryk 10 Min Read

Ten artykuł powstał we współpracy reklamowej z firmą Dyson. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakimi zasadami kierujemy się przy współpracy z markami: KLIKNIJ TUTAJ.

W grudniu 2022 minęły dwa lata, odkąd do naszego domu trafił odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute Extra Pro. Zastąpił on wtedy z powodzeniem legendarnego Rainbow. Od tego czasu sposób utrzymania czystości w naszym domu drastycznie się zmienił. Wygoda, jaką daje Dyson, zarówno przy generalnym sprzątaniu domu, jak i doraźnym odkurzaniu, jest nieoceniona. Jednak czy nowy model Dyson V15 Detect Absolute to godny następca fenomenalnego Dyson V11 Absolute Extra Pro? Tego dowiesz się poniżej.

Dlaczego odkurzacz bezprzewodowy Dyson

Zanim mieliśmy w domu pierwsze urządzenie Dysona, marka ta kojarzyła nam się przede wszystkim z futurystycznym designem. Gdy podjęliśmy z tą brytyjską firmą współpracę, przyjrzałem się znacznie bliżej nie tylko dostarczonemu nam Dyson V11 Absolute Extra Pro, ale także jego rodowodowi. Okazuje się, że założyciel firmy i zarazem jej autentyczny właściciel (co jest bardzo rzadkie w biznesach tej skali) – James Dyson to prawdziwy innowator, którego można postawić w jednym szeregu z takimi ludźmi jak Steve Jobs czy też Bill Gates. Jego misją stało się rozwiązywanie problemów, z którymi zmagamy się każdego dnia. Jednym z codziennych wyzwań jest zdecydowanie sprzątanie. I tak powstała prawdziwie innowacyjna konstrukcja odkurzacza, która jest dopracowywana do dzisiaj.

Momentalnie rozpoznawalne wzornictwo i innowacyjne rozwiązania techniczne, to jednak nie wszystko. Dyson to również bardzo wysoka jakość wykonania. Wszystko jest idealnie spasowane i działa dokładnie tak, jak to jest przedstawione na pięknych klipach produktowych. Mając już 3 urządzenia marki, nie przyłapaliśmy jej jeszcze nigdy na złamanej obietnicy.

To też nie dziwi, że na różnych grupach na Facebooku, gdy ktoś pyta o dobry odkurzacz bezprzewodowy, to najczęstszą odpowiedzą jest właśnie Dyson. 😊

Zachęcam Ciebie też do przeczytania nieco więcej na ten temat marki i jej filozofii w naszej recenzji odkurzacza Dyson V11 Absolute Extra Pro.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 Absolute Extra Pro vs odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect Absolute – porównanie

Nowy flagowiec, jakim jest Dyson V15 Detect Absolute, na pierwszy rzut oka nie różni się specjalnie od poprzedniego modelu Dyson V11 Absolute Extra Pro. Dopiero gdy się przyjrzymy im bliżej, możemy zobaczyć pozornie małe różnice, które mają jednak spore znaczenie.

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V15 Detect Absolute jest wyposażony w czujnik piezoelektryczny, który podczas pracy mierzy ilość i wielkość zbieranych cząsteczek i automatycznie dostosowuje w czasie rzeczywistym siłę pracy silnika do stopnia zabrudzeń podłogi. Tym samym masz zawsze optymalną siłę ssania bez Twojej ingerencji, co też wydłuża czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu.

To m.in. dzięki tej funkcji oraz udoskonalonej konstrukcji Dyson V15 Detect Absolute pracuje zauważalnie dłużej od Dyson V11 Absolute Extra Pro mimo, że mają identyczny akumulator. Zresztą kompatybilność wstecz akumulatora jest tutaj bardzo fajna, bo Dyson V11 Absolute Extra Pro mamy w wersji Absolute Extra, która miała dwa akumulatory. Teraz mamy dwa odkurzacze i 3 akumulatory, czyli jeden w zapasie (choć przy Dyson V11 Absolute Extra Pro nam się on jeszcze szczerze powiedziawszy nigdy nie przydał).

Wyniki tych pomiarów są też wyświetlane na żywo na wyświetlaczu LCD, na którym także pokazywany jest rzeczywisty czas, który pozostał do wyczerpania się akumulatora. Tak jak ta pierwsza informacja może być interesującą ciekawostką, tak druga jest bardzo pomocna w planowaniu generalnego sprzątania domu czy też mieszkania.

Sądzę, że jednak największą innowacją są nowe końcówki, które pojawiły się wraz z nowymi modelami Dyson V15 Detect Absolute oraz mniejszym Dyson V12 Detect Slim.

Nowe końcówki odkurzacza bezprzewodowego Dyson V15 Detect Absolute

Podświetlana elektroszczotka Slim Fluffy

Gdy James Dyson osobiście zademonstrował tę innowację po raz pierwszy na premierowym materiale na YouTube od razu zakochałem w V15. Na czym polega podświetlana elektroszczotka Dyson Fully?

Obserwując rynek odkurzaczy bezprzewodowych można zauważyć, że część tego rodzaju urządzeń posiada oświetlenie LED, które pomaga znaleźć brud do usunięcia. Sprawdza się to szczególnie fajnie w różnych zakamarkach, jak pod kanapą czy łóżkiem. Odkurzacze Dyson jednak nigdy nie miały takiego rozwiązania, co mnie już nie raz zastanawiało, patrząc na konkurentów.

Okazało się, że jak Dyson zaczyna coś robić, to robi to w sposób nadzwyczajny (jak to było w przypadku np. premiery suszarki do włosów Dyson Supersonic). W tym przypadku zamiast światła LED inżynierowie Dysona zastosowali zielony laser. Jak to działa? Przerażająco skutecznie! Stawiasz odkurzacz na podłodze i myślisz, że jest ona czysta. Jednak po naciśnięciu spustu pojawia się zupełnie inny obraz. Nagle pod wpływem wiązki światła uwidocznione są drobinki, które normlanie nie byłby widoczne dla ludzkiego oka. I to nie tylko w ciemnym miejscu, jak np. pod szafą, tylko nawet przy oknie! To działa dokładnie tak, jak na animacjach prezentujących to rozwiązanie.

Jednak na laserze Dyson nie poprzestał. Otóż, znana nam już bardzo dobrze miękka szczotka, otrzymała dodatkowo karbonowe włosy, które występują w uniwersalnej elektroszczotce Motorbar do dywanów i podłóg twardych. Dzięki temu końcówka ta jeszcze lepiej sobie radzi z większymi drobinami jak np. płatki śniadaniowe.

Pozostałe elektroszczotki Dyson

Iza ma piękne, długie włosy. Niestety są one nie lada wyzwaniem dla elektroszczotek, gdyż ciągle się wokół nich zakręcają. Dlatego Dyson przedstawił nową mini elektroszczotkę, której wałek ma formę śruby Archimedesa. To powoduje, że długie włosy zamiast zaplątywać się, zsuwają się po niej, aż w końcu zostają wessane wprost do pojemnika na brud.

Także duża elektroszczotka Digital Moterbar do wszystkich rodzajów podłóg lepiej sobie radzi z włosami. Została ona wyposażona w system specjalnie zaprojektowanych grzebieni zapobiegającym plątaniu.  

Końcówka Dyson Low Reach

W naszym zestawie pojawiła się także starsza końcówka, której jednak nie było z naszym Dyson V11 Absolute Extra Pro. Jest to swego rodzaju kolanko, pomagające dotrzeć w nisko położone i trudno dostępne miejsca, jak np. pod łóżko. Tego rozwiązania nam bardzo brakowało! 😊

Generalnie każdy model odkurzacza bezprzewodowego Dyson jest sprzedawany w kilku wersjach. My mamy wersję Absolute Extra Pro, która posiada 6 końcówek, wymienialny akumulator, podręczny uchwyt na akcesoria,naścienną stację dokującą oraz ładowarkę. Inne modele mają inne końcówki. Zatem przed zakupem przejrzyj dokładnie ilość końcówek, by dobrać je najlepiej do swoich potrzeb. Najlepiej opisane są one zawsze na stronie producenta Dyson.pl. Tam też możesz dokupić inne oryginalne akcesoria, których może akurat nie być w Twoim zestawie, ale mogą się Tobie przydać.  

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson w domu z kotami

Dyson jest zdecydowanie bardzo dobrym przyjacielem opiekunów zwierząt. Mamy w domu 4 koty abisyńskie. Rasa ta jest bardzo psia, co oznacza, że koty towarzyszą nam na każdym kroku. Nie próbowaliśmy nigdy ograniczać im przestrzeni, dlatego ich miejsce w domu jest wszędzie. To z kolei oznacza, że także ich sierść jest wszędzie. Dlatego mimo posiadania na większości mebli tapicerowanych tkaniny Petproof, mini elektorszczotka zapobiegająca plątaniu jest dla nas zbawieniem. Czyścimy nią nie tylko kanapy, ale także fotele przy naszych stanowiskach pracy oraz kocie poduszki na drapakach oraz innych przestrzeniach.

Nie inaczej jest z uniwersalną elektroszczotką Digital Motorbar do podłóg, która świetnie się sprawdza w doczyszczeniu z sierści kota, czy też innego futrzaka, dywanów.

Każdy opiekun zwierzęcia, który ma w domu twarde podłogi, chyba przede wszystkim doceni podświetlaną elektroszczotkę Silm Fluffy. To jak ona uwidacznia, ile sierści mamy na podłodze jest wręcz przerażające! Nie wspominając już o przestrzeni dookoła kuwety 😉.

Podsumowanie

Dyson swoim odkurzaczem Dyson V15 Detect Absolutepo raz kolejny nam udowodnił, że to klasa sama w sobie. Niezależnie od tego, jakie urządzenie bierzemy do ręki, mamy do czynienia z bardzo wysoką jakością i nietuzinkowym wzornictwem. Za tym wszystkim stoi prawdziwy wizjoner, który nie tylko podpisuje się pod każdym produktem i całą firmą swoim nazwiskiem, ale jest motorem innowacji, na której zbudowano te wyjątkowe urządzenia. Jesteśmy wielkimi fanami marki, która nas przez lata nie zawiodła ani razu. Ciebie też raczej nie zawiedzie😉.

Jeśli masz jakieś pytania na temat odkurzacza Dyson V15 Detect Absolute koniecznie daj znać.

Share This Article
By Patryk
Zawodowo od 2006 roku prowadzę firmę konsultingową, w ramach której doradzam różnym podmiotom w zakresie PRu, marketingu oraz innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Ale, że nie samą komercją człowiek nie żyje… działam także w III sektorze, gdzie z różnymi partnerami budujemy nowoczesną polską wieś. Prywatnie interesuję się designem, projektując różne formy, użytkowe na własny użytek. Jestem zadeklarowanym gadżeciarzem, koneserem dobrego alkoholu i cygar oraz aktywnie zgłębiam „my usless knowledge” z dziedziny fantastyki – z dużym naciskiem na Ciemną Stronę Mocy. Na co dzień piszę analizy, raporty i oferty, dlatego też postanowiłem też poświęcić się nieco lżejszej literaturze, do której wraz z moją żoną, Izą serdecznie zapraszamy! :-)
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *