Farby Flügger – więcej niż piękny kolor ścian

Patryk
Patryk 14 Min Read

Ten artykuł powstał we współpracy reklamowej z firmą Flügger. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakimi zasadami kierujemy się przy współpracy z markami: KLIKNIJ TUTAJ.

W naszym domu w ostatnim roku trwa prawie permanentny remont. Odmieniamy kolejne pomieszczenia z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań, jakie istnieją na rynku. Nieodzownym elementem tych transformacji jest zawsze malowanie ścian i sufitów (a niekiedy i innych powierzchni). Dlatego postanowiliśmy trochę bliżej przyjrzeć się tematowi farb. I tak bardzo szybko okazało się, że Flügger będzie dla nas świetnym rozwiązaniem. Dlaczego? Tego dowiesz się poniżej. 😊

Dlaczego farby Flügger

Patrząc na marki z segmentu premium, mamy ich w Polsce kilka, jednak chyba żadna z nich nie jest tak rozpoznawalna jak Flügger. Nie bierze się to jednak tylko ze sprawnego marketingu. Oto zaledwie kilka powodów, dla których warto zainwestować w farby Flüggera.

Ekologiczność farb Flügger

Flügger to duńska firma, która od ponad 130 lat rozwija technologię farb. Wywodząc się z krajów skandynawskich nie dziwi, że marka stawia na produkty ekologiczne. Posiadają one różne certyfikaty, które świadczą o tym, że nie są one obciążające ani dla środowiska ani też naszego zdrowia. Jednak chyba najlepszym dowodem na to, jak różnią się te farby od „marketowych” jest coś o wiele bardziej praktycznego…

Pół godziny po malowaniu nie czuć farby. W ogóle. Czyli jak tylko ekipa remontowa zdąży po sobie posprzątać i się spakować, to już nie ma śladu remontu (poza pięknymi ścianami :D). Pamiętam malowanie sprzed lat, gdy jeszcze nie używaliśmy farb Flüggera – zapach farby i remontu potrafił się utrzymywać nawet i tydzień. No i farba musiała niekiedy schnąć czasem i dobę. Tutaj pół godziny po malowaniu możesz zapomnieć o remoncie i wrócić do porządku dziennego.  

Salony firmowe Flügger

W Polsce Flügger ma już ponad 50 salonów. Dzięki temu masz je stosunkowo niedaleko, niezależnie od tego, gdzie mieszkasz.  W sklepach tych pracują przeszkoleni fachowcy, którzy służą Tobie radą niezależnie od tego, czy jesteś osobą prywatną, która chce samodzielnie zrobić szybkie malowanie pokoju, czy też fachowcem, który dopiero chce poznać Flüggera lub też pracuje na tych produktach od lat.

To niekiedy ludzie pracujący w salonach Flüggera po kilkanaście lat. Nie tylko znają te produkty na wylot, bo w końcu w przeciwieństwie do pracowników marketów budowlanych. Pracują oni tylko z jedną marką, ale ma się poczucie, że naprawdę lubią swoją pracę. Zawsze, gdy przychodzimy do naszego pobliskiego salonu panuje tam miła atmosfera. Pracownicy zawsze znajdują czas, by wyjaśnić różne niuanse związane z każdym produktem, niezależnie od tego czy jest to farba, podkład czy taśma. Dodam, że tak samo było i w innych salonach, gdzie obsługa nie wiedziała, że jesteśmy blogerami współpracującym z marką. 😉

Tutaj znajdziesz salon Flügger najbliżej Ciebie.

Oczywiście, żeby zakupić farby Flügger nie musisz robić tego w salonie. Możesz dowiedzieć się wszystkiego telefonicznie, a następnie wejść na stronę internetową i dokonać zakupu z dostawą do Twojego domu.

Proces wyboru koloru farb Flügger

Dobór koloru ścian to temat rzeka, który nie zawsze jest prosty. Gdy ma się do dyspozycji tysiące kolorów, którymi dysponuje Flügger w palecie własnej, jak i RAL oraz NCS, to można dostać oczopląsu. Szczerze, gdy pierwszy raz wzięliśmy pokaźnych rozmiarów wzornik do ręki, byliśmy trochę przerażeni. 😉 Jednak wraz ze wzornikiem w salonie Flügger bardzo miła pani wręczyła nam dwa prospekty, które zawierały modne propozycje marki zgodne z aktualnymi trendami. Było to dla nas szalenie pomocne w zawężeniu kierunku kolorystycznego, w którym chcieliśmy podążać. I tak pokazana w tym folderze ciepła szarość IN-706 trafiła do naszej garderoby oraz Izy home Office. W sypialni natomiast mamy beż 4364, którym po inspiracji z trendów wybraliśmy ostatecznie ze wzornika.

Ale proces wyboru nie polegał tylko na przykładaniu wzornika do ściany… 😉 Oczywiście znana jest Tobie pewnie metoda malowania pasów na ścianie. Jest to sposób skuteczny, ale mało praktyczny, szczególnie jeżeli robisz plany remontowe w przestrzeni, w której żyjesz, a malowanie chcesz zacząć w mniej lub bardziej odległej przyszłości. Flügger ma w swojej ofercie próbki o pojemności 350 ml, które pozwolą na takie klasyczne sprawdzenie przyszłego koloru na Twoich ścianach. Ale my poszliśmy w bardziej nowoczesnym kierunku.

Flügger proponuje swoje próbki w postaci pomalowanych kartonów kolorów w formacie A5. Mają one samoprzylepne kuleczki, które pozwolą bezinwazyjnie przyczepić próbnik do Twojej ściany kilkukrotnie. Bo przecież nawet w tym samym pomieszczeniu o różnych porach dnia masz różne oświetlenie na każdej ścianie. Zatem kolor będzie zupełnie inaczej wyglądał np. na odcinku ściany między oknami niż po przeciwległej. I tutaj wyższość kartonu koloru A5 względem malowania pasów na ścianę jest dobitnie widoczna!

Co do odwzorowania kolorów na kartoniku względem efektu końcowego, szacujemy to na nasze oko na jakieś 90%.  

A to tak naprawdę tylko początek. Więcej powodów przemawiających za Flüggerem będzie się jeszcze przewijać poniżej.

Farby Flügger w naszym domu

Póki co w naszym domu farbami Flügger pokrytych jest ok 30% ścian i sufitów. Portfolio marki jest tak szerokie, że ma farby na praktycznie każdą okazję. Jakie wybraliśmy w naszych pomieszczeniach?

Farba Flügger Flutex

Tej farby mamy w domu najwięcej. Jest ona w 100% akrylowa o różnym stopniu połysku. Jest to produkt ekologiczny, co zostało potwierdzone różnymi certyfikatami. To właśnie takich farb używają budynki Green. Występują one w systemie barwienia RAL, NCS oraz Flügger.

Na nasze ściany wybraliśmy wersję Flutex Pro 10, która jest satynowa. W naszej nowej sypialni jest kolor beżowy, a w garderobie ciepły szary.

Z kolei na sufity w tych oraz innych pomieszczeniach wybraliśmy rekomendowaną przez Flüggera matową farbę sufitową – Flutex 2S w kolorze białym.

Więcej na ich temat opowie Wam specjalista 😉

Dowiedz się więcej o farbie Flügger Flutex.

Farba Flügger Dekso

Dekso podobnie jak Flutex ma I-stopień ścieralności i jest farbą ekologiczną. My właśnie mamy pomalowane tą farbą ściany w kuchni po dodaniu do niej kilku gniazdek. Także po 6 latach od remontu wymagała ona już odświeżenia, szczególnie w miejscach częstego przebywania naszych kotów. 😉

Farby Flügger Desko podobnie jak Flutex mają w nazwie numery. W przypadku Dekso jest to 1 i 5. Im mniejsza liczba, tym bardziej matowa jest farba. My wybraliśmy do kuchni białą farbę Dekso 1 Ultramat, która wyszła fantastycznie. Dlatego też planujemy, przy okazji remontu naszej domowej sali kinowej, wykorzystać czarną wersję tej farby do pomalowania sufitu. Dzięki temu nie będzie w na niej jakiekolwiek rozpraszającej poświaty od 85-calowego telewizora.

Warto zaznaczyć, że swoją pełną ścieralność farby Desko nabierają pod ok. 30 dniach, więc lepiej nie testować odporności na zabrudzenia dwa dni po malowaniu. 😉

Dowiedz się więcej o farbie Flügger Dekso.

Farba Flügger Interior High Finish

Idealnie się nadaje do szybkich metamorfoz. Możesz nią pomalować zarówno drewno jak i metal. Póki co pomalowaliśmy nią jeden z naszych 30-letnich, żeliwnych kaloryferów, dzięki czemu otrzymał on nowe życie. Jako że jest ona niesamowicie wydajna (ok. 1,5 l fabry wystarczyło do pomalowania 15-żebrowego kaloryfera) to pewnie niebawem będziemy też pewnie eksperymentowali z malowaniem nią naszych starych drzwi w piwnicy.

Dowiedz się więcej o farbie Flügger Interior High Finish.

Dużo więcej niż tylko farby do ścian i sufitów

Przed realizacją tego projektu, Flügger kojarzył się nam „tylko” z wysokiej jakości farbami. Gdy jednak poznaliśmy tę markę bliżej, okazało się, że to tak naprawdę czubek góry lodowej. Firma oferuje tak naprawdę pełną gamę produktów do ścian i sufitów oraz wielu innych powierzchni. Oczywistą sprawą może się wydawać podkład do farby danego producenta, ale Flügger zapewnia nam do tego jeszcze pędzle, wałki, folie i każde inne akcesorium, które może być potrzebne do malowania. Nie zawsze jest to oczywiście ich produkcja, ale zdecydowanie dbają o to, by nawet takie rozwiązania, jak korytko do wałków, było z plastiku odpowiedniej jakości.

Nie spodziewałem się też, jak bardzo mnie zachwycą takie produkty, jak akcesoria do zabezpieczenia podłogi. Otóż przed malowaniem ścian robiliśmy rewitalizację naszego 30-letniego dębowego parkietu. Dlatego tym bardziej nam zależało na tym, by różne ekipy nie zniszczyły nam go. Stąd też wraz z farbami i różnymi akcesoriami, wzięliśmy od Flüggera rolkę papieru oraz filcu do zabezpieczenia podłóg. Papier jest woskowany, przez co nawet jak czasem nam trochę farby wyleje się obok korytka, to nie ma szans przedostać się na podłogę. W dodatku powłoka ochronna sprawia, że farba szybciej schnie i nie jest roznoszona po całym domu. Jest on też bardzo mocny i stabilny. Przy kilkuosobowej ekipie malarskiej, pracującej na raz w 2 pomieszczeniach, nie rozerwał się nawet w jednym miejscu. Filc natomiast idealnie się sprawdził do zabezpieczenia schodów podczas naszej metamorfozy klatki schodowej. Obu zostało nam sporo, więc będą nam one jeszcze służyć przy kolejnych malowaniach 😉.

Generalnie możesz wejść do salonu firmowego Flügger, jak do marketu budowlanego i możesz wyjść z prawie wszystkim, czego potrzebujesz do ścian i sufitów. Tylko, że w zupełnie innej jakości. 😉

Do tego mamy jeszcze produkty takie jak m.in.:

  • farby i bejce do drewna i metalu
  • akryle
  • tapety
  • tynki dekoracyjne
  • środki czyszczące

Jednak na tym Flügger nie poprzestaje, bo oprócz pełnego ekosystemu produktów, inwestuje w fachowców, którzy potrafią te wszystkie innowacyjne produkty w pełni wykorzystać.

Rekomendowany wykonawca Flügger

Firma prowadzi szeroko zakrojony program certyfikacji rekomendowanych wykonawców Flügger. Proces ten odbywa się pod nazwą Akademia Flügger, gdzie fachowcy są szkoleni z produktów marki oraz technik ich używania.

Byłem na jednym z takich szkoleń w pobliskim salonie firmowym w podpoznańskim Przeźmierowie. Było na nim ponad 20 osób. Kilka godzin fachowej wiedzy popartej praktycznymi pokazami sprawia, że wykonawcy pracujący na Flüggerze mogą być na bieżąco ze wszystkimi nowościami oraz poszerzać swoją wiedzę i umiejętności z produktami, na których już pracują.

Oczywiście realizując projekt wraz z Flüggerem, zależało nam także na tym, by sprawdzić, na czym polega taka usługa. Dlatego też malowanie naszej nowej sypialni i garderoby, powierzyliśmy ekipie rekomendowanego wykonawcy Flügger.

Współpracowaliśmy w tym zakresie z firmą GRES Kompleksowe Remonty & Wykończenia pana Pawła Rybickiego, która pracuje na produktach Flügger od lat i zna produkty marki na wylot. To właśnie w rozmowach z panem Pawłem uświadomiłem sobie tak naprawdę, że Flügger to znacznie więcej niż tylko farby i związane z nimi akcesoria. To kompletny ekosystem od produktów, aż po wykonawstwo.

Co zatem daje współpraca z rekomendowanym wykonawcą Flüggera? Znając bardzo dobrze produkty marki i to jak ze sobą współgrają, doradzili nam, jakie produkty warto ze sobą łączyć, by uzyskać najlepszy efekt w naszej przestrzeni. Korzystając też z takich metod jak natryskowe nakładanie podkładu Flügger, praca szła naprawdę błyskawicznie, a efekt jest świetny!

Firma nie zajmuje się tylko malowaniem. Realizuje kompleksowe remonty, czego efekty możesz zobaczyć na ich profilu na Facebooku. Jeżeli szukasz rekomendowanego wykonawcy Flügger w Wielkopolsce, to zdecydowanie polecamy firmę Gres pana Pawła.

Jeżeli nie jesteś akurat Wielkopolski, to tutaj znajdziesz rekomendowanego wykonawcę Flügger z Twojej okolicy.

Podsumowanie

Farbami Flügger mamy pomalowane już ponad 1/3 domu. Na pewno przy kolejnych projektach również będzie to nasz pierwszy wybór. Oczywiście farbami można i malować samodzielnie, korzystając z fachowej porady obsługi jednego z salonów firmowych. My natomiast zdecydowanie polecamy skorzystanie z rekomendowanego wykonawcy Flügger, jak firma Gres z Poznania.

Z perspektywy remontu lub odświeżenia 5 pomieszczeń nie wyobrażamy sobie już malować ścian czy sufitów innymi farbami, niż farby Flügger. Jesteśmy przekonani, że po pomalowaniu pierwszej ściany Twoja odczucia będą podobne! 😊

Share This Article
By Patryk
Zawodowo od 2006 roku prowadzę firmę konsultingową, w ramach której doradzam różnym podmiotom w zakresie PRu, marketingu oraz innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Ale, że nie samą komercją człowiek nie żyje… działam także w III sektorze, gdzie z różnymi partnerami budujemy nowoczesną polską wieś. Prywatnie interesuję się designem, projektując różne formy, użytkowe na własny użytek. Jestem zadeklarowanym gadżeciarzem, koneserem dobrego alkoholu i cygar oraz aktywnie zgłębiam „my usless knowledge” z dziedziny fantastyki – z dużym naciskiem na Ciemną Stronę Mocy. Na co dzień piszę analizy, raporty i oferty, dlatego też postanowiłem też poświęcić się nieco lżejszej literaturze, do której wraz z moją żoną, Izą serdecznie zapraszamy! :-)
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *