Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite – wygoda i elegancja

Iza
Iza 6 Min Read

Ten artykuł powstał we współpracy reklamowej z firmą Grospol. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakimi zasadami kierujemy się przy współpracujemy z markami: KLIKNIJ TUTAJ

Jeśli pracujesz przy komputerze i spędzasz wiele godzin w pozycji siedzącej, to nie raz odczuwasz nieprzyjemne efekty takiego trybu życia. Kluczowym elementem, często zaniedbywanym, ale mającym niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, jest odpowiedni, ergonomiczny fotel biurowy . Dlaczego zdecydowaliśmy się w moim home office na fotel Grospol Ergohuman 2 Elite? O tym przeczytasz poniżej.

Od czasu pandemii wielu z nas, biurowych pracowników, pracuje częściowo lub całkowicie z domu. Mało kto był jednak na to przygotowany. Moje pierwsze biurko „na szybko” było składanym stołem bankietowym. Nie wspominając o krześle, które z ergonomią nie miało nic wspólnego. Po remoncie pokoju, który miał zostać moim domowym biurem, przyszedł czas na jego wyposażenie i zadbanie przy tym o ergonomię rozwiązań, o której pisał jakiś czas temu Patryk. Faktem jest, że przy spędzaniu dużej ilości czasu przy komputerze, nawet w pracy zdalnej czy hybrydowej, warto zapewnić sobie odpowiednie miejsce i wyposażenie biura, które zapobiegnie w przyszłości problemom zdrowotnym.

Ergonomiczne stanowisko pracy w biurze i w dom 

Ergonomia pracy przy komputerze to kluczowy element dbania o zdrowie i komfort podczas wielogodzinnych sesji przed monitorem. Wybór odpowiedniego fotela jest jednym z jej najważniejszych aspektów. Dobrej jakości fotel biurowy dostosuje się do kształtu naszego ciała i naszych nawyków. Niestety, jest to temat, o którym w pracy biurowej się często zapomina, zwłaszcza w home office.

Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2

Wydaje nam się, że jakoś wytrzymamy te 8 godzin, sięgamy po zwykłe krzesła lub najtańsze rozwiązania „byle było”. Konsekwencje potrafią być tragiczne. Problemy z odpowiednią postawą, bóle kręgosłupa i w efekcie regularne wizyty u fizjoterapeuty – tego wszystkiego da się uniknąć. Niestety oszczędzając na takich rozwiązaniach, trzeba liczyć się z tym, że za jakiś czas poniesie się zdecydowanie większe koszty w wyniku zaniedbań.

Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite

Dlatego dla nas wybór był oczywisty? Jeśli fotel biurowy, to taki, które zapewni nam odpowiedni komfort pracy. Patryk korzysta ze swojego fotela Grospol Ioo już od ponad 3 lat i jest z niego bardzo zadowolony. Dlatego, gdy zachęcał mnie do zmiany fotela w moim domowym biurze, zaczął od pokazania mi kolejnego bestsellera Grospol – fotela Ergohuman 2.

Wizualnie fotel bardzo mi się spodobał, a że w międzyczasie udało nam się zrealizować projekt ergonomicznego biurka z regulowaną wysokością, fotel był kolejnym krokiem do idealnego środowiska pracy dla mnie. Skontaktowaliśmy się więc z marką Grospol, proponując realizację kolejnego wspólnego projektu.

Właśnie zbliżała się premiera drugiej generacji modelu Ergohuman oraz posiadanego przez Patryka Ioo, dlatego postanowiliśmy oboje wymienić nasze fotele. O doświadczeniach Patryka z Ioo oraz wrażeniach z jego wymiany na Ioo 2 przeczytasz tutaj.

Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite – najważniejsze funkcje

Co powinien mieć dobry fotel ergonomiczny? Zdecydowanie to, co ma mój Grospol Ergohuman 2 Elite. Po pierwsze dla mnie dobry fotel, to taki, który mogę dostosować pod moje ciało i potrzeby. Ważnym i naprawdę już podstawowym elementem jest regulacja wysokości siedziska. Powinna być dostosowana nie tylko do mojego wzrostu, ale także wysokości biurka. W Ergohuman 2 Elite reguluje się nie tylko wysokość, ale też głębokość siedziska, dzięki czemu odcinek lędźwiowy oraz piersiowy jest odpowiednio podparty.

Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite

Kolejnym elementem, który można dostosować pod swoje potrzeby w tym modelu, to siła oporu oparcia regulowana dzięki zastosowaniu włókna szklanego. Mechanizm synchroniczny podąża za ruchami użytkownika, dzięki czemu można się na fotelu wygodnie odchylić. Bardzo istotna jest również regulacja zagłówka aż w dwóch płaszczyznach a także podłokietników, które można regulować aż w pięciu. W porównaniu do poprzedniego modelu zmian jest sporo, ale wszystkie sprowadzają się do jeszcze większej możliwości personalizacji i ustawienia fotela pod swoje potrzeby.

A jakie są różnice między fotelem ergonomicznym Grospol Ergohuman a Ergohuman 2? Przedstawia to ta grafika:

Moje wrażenia z użytkowania fotela ergonomicznego Grospol Ergohuman 2 Elite

Fotel Grospol Ergohuman 2 Elite w moim domowym biurze to zdecydowanie „game changer”. W połączeniu z regulowaną wysokością biurka i przerwami na stanie sprawia, że po spędzeniu przez wiele godzin przed komputerem nie potrzebuję w trybie natychmiastowym się porozciągać, żeby zminimalizować ból pleców. Regulacja tak wielu elementów umożliwiła mi dostosowanie fotela do mojego sposobu pracy. Fotel Grospol Ergohuman 2 Elite pozwala mi również pracować nad lepszą pozycją, co po latach nieprawidłowego siedzenia, naprawdę nie było łatwe. Nie wyobrażam sobie na tę chwilę pracować w domu na fotelu, który posiada mniej opcji regulacji.

Pełen zakres możliwości fotela Ergohuman 2 w posiadanym przeze mnie od 2 miesięcy modelu Elite świetnie obrazuje ten materiał wideo producenta:

Podsumowanie

Jeśli pracujesz wiele godzin przy komputerze, dokuczają Ci bóle pleców lub po prostu chcesz zadbać o swoje zdrowie w przyszłości, warto zainwestować w ergonomiczny fotel biurowy. Fotel Grospol Ergohuman 2 Elite posiada wszystko, co powinien, by dostosować go pod swoje potrzeby – wiele stopni regulacji różnych elementów oraz najnowocześniejsze rozwiązania i materiały. Jeśli zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie, zdecydowanie stanie się ono niezastąpionym towarzyszem codziennej pracy.


Share This Article
By Iza
Nałogowo piszę na blogach z małymi przerwami, od 2006 roku. Jak nie piszę na blogach, to piszę gdzie się da, jak na zdrowo uzależnioną przystało. Swego czasu pasjonowało mnie dziennikarstwo, dziś nie wyobrażam sobie dnia bez mediów społecznościowych i e-marketingu. Od 7 lat zawodowo zajmuję się promocją marek w Internecie. Ostatnimi czasy prowadziłam bloga SocialShake.pl. Po przerwie od blogosfery wracam wraz z nowym formatem oraz partnerem, nie tylko w piórze. Z zamiłowania geek i social media ninja, prywatnie entuzjastka reportażu, gier komputerowych, amerykańskich seriali i dobrych filmów. P.S. Jestem w drużynie Iron Man’a.
2 Comments
 • Od niedawna jestem posiadaczem fotela Ergohuman 2 elite.
  I byłbym z niego w zasadzie całkowicie zadowolony gdyby nie jeden poważny mankament mianowicie zagłówek, który to jest zbyt krótki i to zarówno w pozycji maksymalnie rozłożonej oparcia kiedy głowa musi być odchylona w tył w sposób nie do końca naturalnie, tak również w pozycji całkowicie pionowej wtedy wogóle nie ma możliwości korzystania z zagłówka i oparcia o niego głowy, bo wtedy trzeba by było chyba patrzeć na sufit i na pewno nie ma mowy o oparciu głowy oglądając np film na monitorze. Co jeszcze mnie dziwi to, że w niektórych materiałach reklamowych na YouTube te fotele mają wyraźnie dłuższą część poziomą wspornika zagłówka.
  Zamierzam z tym problemem zgłosić się do producenta licząc, że posiada w ofercie dłuższe ramiona wspornika zagłówka jeśli nie będę zmuszony skorzystać z usługi druku 3D i taki wspornik samemu sobie utworzyć, gdzie jego długość w poziomie powinna być min o 2 do 3cm dłuższa aby komfortowo móc opierać o niego głowę.

  • Cześć!
   Dzięki za ciekawy komentarz. Ja mam 189 cm wzrostu i dla mnie zagłówek w tym modelu też jest za niski. Dlatego wybrałem też pierwotnie Ioo, mimo że Ergohuman bardziej mi się podobał. Teraz mam Ioo 2 i tam zagłówek jest nieco niższy ale nadal do używania dla wysokiej osoby. 😉

   Przekażę temat do producenta, może wymyślą dłuże zagłówki dla wyższych osób. Takie rzeczy nie są jednak proste, bo wymagają m.in. testów odpornościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *