Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite – wygoda i elegancja

Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite – wygoda i elegancja

Ten artykuł powstał we współpracy z firmą Grospol. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakimi zasadami kierujemy się przy współpracujemy z markami: KLIKNIJ TUTAJ

Jeśli pracujesz przy komputerze i spędzasz wiele godzin w pozycji siedzącej, to nie raz odczuwasz nieprzyjemne efekty takiego trybu życia. Kluczowym elementem, często zaniedbywanym, ale mającym niebagatelny wpływ na nasze zdrowie, jest odpowiedni, ergonomiczny fotel biurowy . Dlaczego zdecydowaliśmy się w moim home office na fotel Grospol Ergohuman 2 Elite? O tym przeczytasz poniżej.

Od czasu pandemii wielu z nas, biurowych pracowników, pracuje częściowo lub całkowicie z domu. Mało kto był jednak na to przygotowany. Moje pierwsze biurko „na szybko” było składanym stołem bankietowym. Nie wspominając o krześle, które z ergonomią nie miało nic wspólnego. Po remoncie pokoju, który miał zostać moim domowym biurem, przyszedł czas na jego wyposażenie i zadbanie przy tym o ergonomię rozwiązań, o której pisał jakiś czas temu Patryk. Faktem jest, że przy spędzaniu dużej ilości czasu przy komputerze, nawet w pracy zdalnej czy hybrydowej, warto zapewnić sobie odpowiednie miejsce i wyposażenie biura, które zapobiegnie w przyszłości problemom zdrowotnym.

Ergonomiczne stanowisko pracy w biurze i w dom 

Ergonomia pracy przy komputerze to kluczowy element dbania o zdrowie i komfort podczas wielogodzinnych sesji przed monitorem. Wybór odpowiedniego fotela jest jednym z jej najważniejszych aspektów. Dobrej jakości fotel biurowy dostosuje się do kształtu naszego ciała i naszych nawyków. Niestety, jest to temat, o którym w pracy biurowej się często zapomina, zwłaszcza w home office.

s0 editor sidb0b5e0ce 4384 4db8 964d 75ff6e1d0fc9 result 2 - Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite – wygoda i elegancja

Wydaje nam się, że jakoś wytrzymamy te 8 godzin, sięgamy po zwykłe krzesła lub najtańsze rozwiązania „byle było”. Konsekwencje potrafią być tragiczne. Problemy z odpowiednią postawą, bóle kręgosłupa i w efekcie regularne wizyty u fizjoterapeuty – tego wszystkiego da się uniknąć. Niestety oszczędzając na takich rozwiązaniach, trzeba liczyć się z tym, że za jakiś czas poniesie się zdecydowanie większe koszty w wyniku zaniedbań.

Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite

Dlatego dla nas wybór był oczywisty? Jeśli fotel biurowy, to taki, które zapewni nam odpowiedni komfort pracy. Patryk korzysta ze swojego fotela Grospol Ioo już od ponad 3 lat i jest z niego bardzo zadowolony. Dlatego, gdy zachęcał mnie do zmiany fotela w moim domowym biurze, zaczął od pokazania mi kolejnego bestsellera Grospol – fotela Ergohuman 2.

Wizualnie fotel bardzo mi się spodobał, a że w międzyczasie udało nam się zrealizować projekt ergonomicznego biurka z regulowaną wysokością, fotel był kolejnym krokiem do idealnego środowiska pracy dla mnie. Skontaktowaliśmy się więc z marką Grospol, proponując realizację kolejnego wspólnego projektu.

DSC03436 2 1 - Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite – wygoda i elegancja

Właśnie zbliżała się premiera drugiej generacji modelu Ergohuman oraz posiadanego przez Patryka Ioo, dlatego postanowiliśmy oboje wymienić nasze fotele. O doświadczeniach Patryka z Ioo oraz wrażeniach z jego wymiany na Ioo 2 przeczytasz tutaj.

Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite – najważniejsze funkcje

Co powinien mieć dobry fotel ergonomiczny? Zdecydowanie to, co ma mój Grospol Ergohuman 2 Elite. Po pierwsze dla mnie dobry fotel, to taki, który mogę dostosować pod moje ciało i potrzeby. Ważnym i naprawdę już podstawowym elementem jest regulacja wysokości siedziska. Powinna być dostosowana nie tylko do mojego wzrostu, ale także wysokości biurka. W Ergohuman 2 Elite reguluje się nie tylko wysokość, ale też głębokość siedziska, dzięki czemu odcinek lędźwiowy oraz piersiowy jest odpowiednio podparty.

s0 editor sid5b02e3f1 7143 45ea 8895 83be4f4a92cd result - Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite – wygoda i elegancja

Kolejnym elementem, który można dostosować pod swoje potrzeby w tym modelu, to siła oporu oparcia regulowana dzięki zastosowaniu włókna szklanego. Mechanizm synchroniczny podąża za ruchami użytkownika, dzięki czemu można się na fotelu wygodnie odchylić. Bardzo istotna jest również regulacja zagłówka aż w dwóch płaszczyznach a także podłokietników, które można regulować aż w pięciu. W porównaniu do poprzedniego modelu zmian jest sporo, ale wszystkie sprowadzają się do jeszcze większej możliwości personalizacji i ustawienia fotela pod swoje potrzeby.

A jakie są różnice między fotelem ergonomicznym Grospol Ergohuman a Ergohuman 2? Przedstawia to ta grafika:

Ergohuman 600x730 - Fotel ergonomiczny Grospol Ergohuman 2 Elite – wygoda i elegancja

Moje wrażenia z użytkowania fotela ergonomicznego Grospol Ergohuman 2 Elite

Fotel Grospol Ergohuman 2 Elite w moim domowym biurze to zdecydowanie „game changer”. W połączeniu z regulowaną wysokością biurka i przerwami na stanie sprawia, że po spędzeniu przez wiele godzin przed komputerem nie potrzebuję w trybie natychmiastowym się porozciągać, żeby zminimalizować ból pleców. Regulacja tak wielu elementów umożliwiła mi dostosowanie fotela do mojego sposobu pracy. Fotel Grospol Ergohuman 2 Elite pozwala mi również pracować nad lepszą pozycją, co po latach nieprawidłowego siedzenia, naprawdę nie było łatwe. Nie wyobrażam sobie na tę chwilę pracować w domu na fotelu, który posiada mniej opcji regulacji.

Pełen zakres możliwości fotela Ergohuman 2 w posiadanym przeze mnie od 2 miesięcy modelu Elite świetnie obrazuje ten materiał wideo producenta:

Podsumowanie

Jeśli pracujesz wiele godzin przy komputerze, dokuczają Ci bóle pleców lub po prostu chcesz zadbać o swoje zdrowie w przyszłości, warto zainwestować w ergonomiczny fotel biurowy. Fotel Grospol Ergohuman 2 Elite posiada wszystko, co powinien, by dostosować go pod swoje potrzeby – wiele stopni regulacji różnych elementów oraz najnowocześniejsze rozwiązania i materiały. Jeśli zdecydujesz się na tego typu rozwiązanie, zdecydowanie stanie się ono niezastąpionym towarzyszem codziennej pracy.