Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings REVO 830 – Świetne urządzenie stało się jeszcze lepsze

Iza & Patryk
Iza & Patryk 10 Min Read

Ten artykuł powstał we współpracy reklamowej z polskim dystrybutorem marki Kuvigs. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakimi zasadami kierujemy się przy współpracy z markami: KLIKNIJ TUTAJ

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings jest w naszym domu od ponad dwóch lat. Od tego czasu nie używamy kupnych soków. Najczęściej są to soki owocowe, do których dodajemy także soki warzywne na podstawie świetnych przepisów w aplikacji Kuvings. Robimy też mieszanki soków z cytryny i limonki, których używamy do codziennych lemoniad z dodatkiem erytrolu jako substytut uwielbianej przez nas kiedyś coli.

Wyciskarka wolnoobrotowa odmieniła naszą codzienność nie tylko w zakresie zdrowego odżywiania się. Jeżeli lubisz drinki na bazie jakiegokolwiek soku niezależnie od tego, czy jest to Tequila Sunrise na soku z pomarańczy, Blody Merry na soku z pomidorów czy też Grayhound na soku z grapefruita, to obawiamy się, że po zrobieniu go z soku z wyciskarki wolnoobrotowej (i równie wysokiej jakości alkoholu) nie zechcesz już nigdy więcej sięgnąć po inną ich odmianę.

Czy nowa wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings REVO 830 jest jeszcze lepsza od nagradzanego Motiv1? Co się stało z naszą poprzednią wyciskarką po wymianie na nowszy model? Tego dowiesz się poniżej! 😊

Dlaczego wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings

Obcując 2 lata z wyciskarkami wolnoobrotowymi Kuvings, a od 4 miesięcy z jej najnowszym modelem Kuvings REVO 830 zrobiliśmy tymi urządzeniami setki listów soków. Możemy jednoznacznie potwierdzić, że marka Kuvings produkuje wyciskarki wolnoobrotowe bardzo wysokiej jakości. Przez dwa lata regularnej eksploatacji praca wyciskarki Motiv1 była niezmienna od pierwszego dnia jej uruchomienia, aż do momentu jej wymiany na nowszy model. Po wymianie z resztą też się sprawuje dobrze, bo teraz wiernie służy w 4-osobowym gospodarstwie domowym naszych przyjaciół, którzy po przeczytaniu naszej pierwszej recenzji Kuvingsa mieli tę wyciskarkę na swojej liście domowych must have’ów.  Nic więc dziwnego, że producent daje aż 10 letnią gwarancję na wszystkie elementy (nie jak to robią nawet najlepsi producenci pralek – tylko na silnik, czy też lodówek – tylko na inwerter).

W REVO 830 nie widzimy żadnego spadku jakości, tylko wiele detali, które składają się na urządzenie, które jest znacznie lepsze w użytkowaniu do poprzednich modeli.

Zachęcamy Ciebie to zajrzenia do naszej wspomnianej już recenzji poprzedniej wyciskarki, gdzie dowiesz się nieco więcej o idei wyciskarki obrotowej i jej wyższości nad sokowirówką.

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings REVO 830, a EVO 820/Motiv1 – porównanie

Wiele osób posiadających już wyciskarkę Kuvings zastanawia się pewnie czy warto przesiadać się na nowszy model. Tak samo osoby, które dopiero myślą o wyciskarce wolnoobrotowej w swoim domu chciałyby wiedzieć, czy nowy model jest warty wyższej ceny w stosunku do poprzednich. Dlatego postanowiliśmy się skupić na porównaniu naszego poprzedniego Motiv1 (który ode EVO 820 różni się jedynie wbudowanym miernikiem masy ciała) do naszej nowej wyciskarki wolnoobrotowej Kuvings REVO 830. Poniżej znajdziesz naszym zdaniem najważniejsze różnice.  

Większa wydajność

Producent deklaruje, że nowa generacja wyciskarki wolnoobrotowej potrafi wycisnąć do 10% więcej soku z owoców i warzyw. Postanowiliśmy więc to sprawdzić. Zważyliśmy dwie pomarańcze tego samego gatunku i możliwie tej samej wielkości. Z racji tego, że po obraniu różniły się one wagą o 30 g odcięliśmy kawałek z nich by każda ważyła równo 356 g. Włożyliśmy jedną do naszej pierwszej wyciskarki wolnoobortowej Kuvings, a drugą do drugiej. W efekcie otrzymaliśmy 223 g soku z Motiv1 oraz 257 g z Revo 830, czyli ponad 13% więcej soku. Dlaczego tak się dzieje? Składa się na to na pewno nowa konstrukcja sita, ale także inne udoskonalenia, o których przeczytasz poniżej.

Łatwiejsze czyszczenie

Obudowa Kuvings REVO 830 została przeprojektowana w taki sposób, że jest w niej znacznie więcej przestrzeni wewnątrz. Dzięki temu owoce i warzywa łatwiej wpadają w zasięg ślimaka wyciskarki, ale także znacznie łatwiej się czyści urządzenie po jego umyciu. Niestety nadal trzeba myć je ręcznie, chociaż po dwóch latach intensywnego użytkowania nabraliśmy w tym bardzo dużo wprawy i zajmuje to obecnie poniżej 5 minut.  

Łatwiejsze wyciskanie trudnych warzyw

Kolejny element, który odróżnia Kuvings REVO 830 od poprzednich modeli to dodatkowy wlot na twarde warzywa jak marchewki czy też włókniste jak na seler naciowy. Jest on tak ustawiony w obudowie maszyny, że kieruje wkładane produkty prosto na specjalne ostrze Smart Cut znajdujące się u szczytu nowo zaprojektowanego ślimaka. Dzięki temu wkładane warzywa są skutecznie rozdrabnianie przed ich wyciskaniem łącząc w sobie zalety wyciskarki pionowej i poziome

Nowy ślimak też lepiej „zbiera” owoce i warzywa wkładane do dużego wlotu, przez pewnie jest jednym z czynników wyższej wydajności urządzenia.

Lepszy silnik

Silnik zastosowany w Kuvings REVO 830 bazuje na rozwiązaniach wykorzystywanych w profesjonalnej wyciskarce CS600 „Chef”, co pozwala urządzeniu pracować nieprzerwanie do 40 minut. Jest dla nas bardzo przydatne, gdyż jak już wspominaliśmy od pojawienia się u nas w domu marki Kuvings nie pijamy soków z kartonika. Ta zasada tyczy się także różnego rodzaju wydarzeń w naszym domu, gdyż naszym gościom też nie podajemy innych soków niż takie, które sami pijamy. Na wigilii np. mamy przy stole zazwyczaj 15-20 osób, co się przekłada na soki z 10 kg pomarańczy i 7 kg jabłek na sok. Porównując też pracę obu urządzeń obok siebie uważamy, że silnik pracuje także nieco ciszej.

Kilka dopracowanych detali

Już po pierwszych litrach soku używając od lat poprzedni model od razu rzuciło się nam w oczy kilka małych poprawek, które pokazują, że inżynierowie Kuvingsa naprawdę się przykładają co do swojej pracy i pewnie słuchają swoich klientów. Można tutaj wymienić takie detale poprawioną szczotkę dostarczoną do urządzenia, która ułatwi czyszczenie zakamarów urządzenia, czy też bardzo rzadko u nas używany popychacz, który po przeprojektowaniu nie sturla się już z blatu.

Fakt, że teraz w zestawie mamy więcej sitek, które w poprzednich modelach wyposażeniem opcjonalnym jest naszym zdaniem też miłym ukłonem do klienta. 😊  

Elementy tak samo dobre jak wcześniej

Urządzenie jest ciężkie, dzięki czemu stabilnie stoi na blacie. Przez lata wyciskarka stała ok. 10 cm od krawędzi blatu kuchennego. W nowym miejscu stoi jedynie 5 cm więcej od krawędzi. Przy 4 kotach w domu byśmy się nie odważyli na takie umiejscowienie, gdyby nie pewność, że przewrócenie sprzętu będzie dla nich utrudnione. Póki co nie doszło do tego typy incydentów. 😉

Niezmienny jest także znany już z poprzedniego modelu bardzo duży otwór, który ma 830 mm średnicy. To oznacza, że możesz do urządzenia włożyć większość pomarańcz czy też jabłek bez ich krojenia. W przypadku tych drugich nie musisz ich nawet obierać tylko wrzucić w całości wraz z ogryzkiem. Warto jednak przedtem pamiętać o ich porządnym umyciu.

Warzywa i owoce (nawet cytrusy do obrania) myjemy za pomocą myjki ultradźwiękowo-ozonowej My-Vita, którą w Polsce dystrybuuje ta sama firma co markę Kuvings. Więcej o tym świetnym gadżecie dowiesz się tutaj.

Mimo, że REVO 380 nie łączy się z aplikacją Kuvings by przesłać jej informacje o naszym ciele, apka ta jest nadal bardzo przydatna. Zawiera ona masę świetnych przepisów, które zostały sprawdzone przez tysiące użytkowników wyciskarek Kuvings na całym świecie. Zdecydowanie warto z niej korzystać! 😊

Nobody’s perfect

Musimy jednak przyznać, że jeden detal się firmie nie udał w nowym modelu. Jest on o zaledwie kilka centymetrów wyższy od Motiv1, przez co nie można z niego już korzystać pod szafką kuchenną powieszoną na wysokości 60 cm. Urządzenie się pod nią mieści, ale już nie uda się go otworzyć do końca i tym samym włożyć np. większą pomarańczę. Dlatego też musieliśmy zmienić jego umiejscowienie. Na szczęście i tak planowaliśmy to zrobić, gdyż niedawno dodaliśmy w naszej kuchni kilka nowych gniazdek co otworzyło nowe możliwości rozplanowania przestrzeni na kuchennych blatach. Sądzimy, że zastosowanie niższych stopek w urządzeniu powinno jednak załatwić sprawę.

Jakby dodać do tego w przyszłości możliwość mycia poszczególnych elementów w zmywarce to, byłoby to naszym zdaniem urządzenie idealne. A tak jest ono „tylko” wybitne 😉

Podsumowanie

Wyciskarka wolnoobrotowa Kuvings zdobyła nasze serca już ponad 2 lata temu. Wraz z wymianą naszego Kuvings Motiv1 na Kuvings REVO830 korzystanie kilka razy w tygodniu z tego urządzenia jest jeszcze wygodniejsze. Poprawiona konstrukcja dająca ponad 10% wyższą wydajność i upraszczająca proces czyszczenia sprawiają, że warto zdecydować się na najnowszy model Kuvingsa, nawet jeżeli posiadasz już poprzedni. 😊

Kliknij TUTAJ, aby kupić wyciskarkę Kuvings ze specjalnym rabatem dla naszych czytelników! 🙂

Share This Article
Uważamy, że się bardzo dobrze dobraliśmy. Lubimy te same rzeczy, tak samo spędzamy czas wolny i w naszych wyborach zakupowych stawiamy na jakość. Stąd nazwa naszego bloga - Quality Test. Będziemy się z Wami dzielić naszymi doznaniami z korzystania z różnych produktów i usług, za którymi idzie pewna jakość lub co najmniej powinna… ;)
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *