Withings – Twoje zdrowie w jednej aplikacji

Iza & Patryk
Iza & Patryk 9 Min Read

 Sprawdź jak ekosystem urządzeń monitorujących zdrowie Withings w połączeniu z aplikacją Health Mate może pomóc o siebie zadbać! Zapomnij o tradycyjnym mierzeniu temperatury, monitoruj jakość swojego snu, a jak potrzeba, to wykonaj w domu EKG. A to wszystko bezproblemowo i dokładnie za pomocą wyjątkowych smart urządzeń!

Ekosystem monitorowania zdrowia Withings

Smart urządzenia do monitorowania zdrowia marki Withings są w naszym domu już od ponad 3 lat, o dwóch z nich pisaliśmy już wcześniej. Wraz z powrotem własności tego świetnego ekosystemu od Nokii do jego francuskiego założyciela, zaczęły się pojawiać nowe ciekawe produkty, o których warto napisać.

Ekosystem Withings składa się z serii wysokiej jakości smart urządzeń do monitorowania zdrowia i aktywności fizycznej, które spina ich autorska aplikacja Health Mate. Korzystając z niej prawie codziennie od ponad 3 lat, mamy już zebranych sporo danych i bardzo ciekawe wykresy obrazujące, jak zmieniała się nasza waga oraz kompozycja ciała. Od niedawna mamy też w aplikacji informację o naszym śnie, ciśnieniu oraz temperaturze.

Wiąże się to z tym, że poza wagą i smart zegarkiem z w/w artykułu, w naszym domu znalazły się jeszcze dodatkowe elementy ekosystemu Withings, o których poniżej.

Co ważne Withings rozwija swoje produkty przy udziale lekarzy i uznanych instytucji zajmujących się zdrowiem. Dzięki temu posiadają one certyfikat medyczny, a ich pomiary stanowią dokumentację medyczną.

Smart termometr bezdotykowy Withings Thermo

Choć kształtem może przypominać zupełnie inne urządzenie, ten smukły i wyjątkowo lekki kawałek wysokiej jakości plastiku skrywa w sobie zaawansowaną elektronikę.Pozwoli Tobie ona w zaledwie 3 sekundy dokładnie i bezdotykowo zmierzyć temperaturę. Ale to dopiero początek tego, co to urządzenie proponuje nam w kwestii wygody.

Za pomocą wbudowanego w obudowę dotykowego wyświetlacza LED, aktualny pomiar możesz łatwo przypisać do właściwego domownika. Przypisane w ten sposób dane są następnie wysyłane bezprzewodowo do chmury. Dzięki temu możesz oglądać pomiary w aplikacji Health Mate.

Bezdotykowość tego rozwiązania jest świetna z uwagi na jego higieniczność oraz bezinwazyjność. Możesz w ten sposób np. zmierzyć temperaturę śpiącego dziecka, nie budząc go i bez konieczności czekania, otrzymujesz wynik w kilka sekund

Dla nas urządzenie to było wręcz zbawienne, gdy Iza borykała się 3 dni z grypowymi objawami po szczepionce COVID-19. Dzięki temu termometrowi mogliśmy całkowicie zapomnieć o trzymaniu urządzenia pod pachą i czekaniu na wynik. A do tego zintegrowana aplikacja pozwala monitorować temperaturę ciała i porównywać ją z godziny na godzinę.

Smart monitor snu Withings Sleep Analyser

Kolejne nowe urządzenie w naszym domu, to monitor snu. Rozwiązanie to posiada stopniowo coraz więcej producentów smart zegarków. Monitor od Withings w odróżnieniu od nich, nie wymaga jednak, aby użytkownik spał z nim na sobie. Zamiast go zakładać, umieszczasz go po prostu pod materacem! Po kilkumonitorowej kalibracji możemy zapomnieć o samym urządzeniu i skupić się na h danych. A tych jest całkiem sporo.

Monitor snu Withings nie tylko dokładnie mierzy, jak długo oraz jak głęboko spaliśmy. Dowiemy się dzięki niemu, ile razy się budziliśmy oraz jak długo zasypialiśmy. Urządzenie mierzy także nasze tętno oraz wykrywa czy chrapaliśmy. Na dodatek odróżni, które z nas chrapie (czasem zdarzy się nawet naszym kotom) ;). Pokazuje również czy cierpimy na tzw. bezdech senny, który bywa niebezpieczny.

To wszystko jest brane pod uwagę, by pokazać nam wynik naszego snu w skali od 1 do 100.  

Ale sam pomiar to nie wszystko. Na podstawie zebranych danych aplikacja przesyła nam różne rady, jak zadbać o lepszy sen, a tym samym nasze zdrowie. Przykładowo, w przypadku mniejszej aktywności fizycznej w ciągu dnia, aplikacja Health Mate rekomendowała nam jej zwiększenie. Bo przecież lepiej się zasypia po długim spacerze, niż popołudniu spędzonym na oglądaniu seriali. Oczywiście każde z nas ma swój monitor snu, który wysyła dane do naszych apek.

Nie ukrywamy też, że śpimy raczej bliżej siebie niż dalej i pod jedną kołdrą (szczerze, nie rozumiemy par, które używają dwóch kołder). Zasypiamy zawsze w „pozycji zasadniczej” na łyżeczkę, a mimo to monitory potrafią zebrać właściwe dane dla nas obojga. Jesteśmy coraz bliżej skanerów znanych ze Star Treka ;).

Smart ciśnieniomierz bezprzewodowy Withings BMP Core

Kolejne urządzenie, które znalazło się w naszym domu, służy do mierzenia ciśnienia. Zawitało ono u nas przede wszystkim z myślą o naszej 67 letniej mamie, która z powodów zdrowotnych musi regularnie mierzyć swoje ciśnienie.

Do tej pory używała standardowego ciśnieniomierza, a sam proces był zdecydowanie bardziej skomplikowany. Spójrzcie, co trzeba było zrobić:

 1. Wyjąć pudełko z ciśnieniomierzem z szuflady przy łóżku;
 2. Przejść do stołu (klasyczny ciśnieniomierz wymaga niemałej przestrzeni) w kuchni, która się znajduje piętro niżej;
 3. Wyjąć z pudełka urządzenie, długopis i zeszyt;
 4. Rozłożyć wszystkie przewody;
 5. Założyć rękaw;
 6. Włączyć urządzenie;
 7. Dokonać pomiaru;
 8. Odczytać pomiar;
 9. Otworzyć zeszyt na ostatniej zapisanej stronie;
 10. Przepisać dane ręcznie z wyświetlacza do zeszytu;
 11. Złożyć urządzenie;
 12. Włożyć urządzenie, zeszyt i długopis do pudełka;
 13. Zanieść pudełko do sypialni (piętro wyżej);
 14. Schować pudełko do szuflady.

Jak ten proces wygląda z  ciśnieniomierzem Withings BMP Core?

 1. Wyjąć urządzenie z szuflady;
 2. Założyć urządzenie na rękę;
 3. Włączyć urządzenie, opierając rękę o nocny stoliczek;
 4. Dokonać pomiaru;
 5. Odczytać pomiar;
 6. Wybrać na wyświetlaczu osobę, do której należy przypisać dany pomiar;
 7. Wyłączyć urządzenie;
 8. Schować urządzenie do szuflady.

Prościej, prawda? Ponadto, wszystkie dane historyczne można nie tylko pokazać lekarzowi w aplikacji podczas wizyty, ale także wysłać mu mailem (albo wydrukować – żyjemy w Polsce…).

Co więcej,  Withings BMP Core to nie tylko ciśnieniomierz… Urządzenie robi od razu pomiar EKG, wykrywając ewentualne migotanie przedsionka serca, a wbudowany stetoskop pokaże określone częstotliwości bicia serca. Żeby tego było mało, aplikacja Health Mate analizuje na bieżąco wyniki pomiaru. W przypadku wykrycia niepokojących danych, użytkownik jest proszony o kontakt z lekarzem.

W Polsce rocznie umiera około 400 000 osób. Prawie połowa zgonów powiązana jest z chorobami układu sercowo-naczyniowego. Ilu z tych zgonów można by zapobiec, gdyby problemy te były odpowiednio wcześnie wykryte (np. dzięki częstym pomiarom EKG w domu, zamiast, zwłaszcza w przypadku młodych osób, raz na kilkanaście lat u lekarza)…? Profilaktyka jest zawsze lepszym rozwiązaniem niż leczenie! Zatem jeżeli przyszło Tobie do głowy kupić bliskiej osobie syrop na serce, to lepszą inwestycją będzie zdecydowanie Withings BMP Core.

Obecność tego urządzenia w naszym domu sprawiła, że w aplikacji Health Mate mamy już kompletne dane na temat naszego zdrowia. Jesteśmy ciekawi, jakie nowe dane będziemy mogli dodać do niej w niedalekiej przyszłości ;).

Wracając na moment do samej aplikacji –  Health Mate jest zintegrowana z innymi rozwiązaniami np.: Google Fit, Samsung Health  czy też Apple Health. Jeżeli więc korzystasz już z jednej z wiodących aplikacji tego typu, to jest duża szansa, że Withings z powodzeniem zasili je dodatkowymi danymi.

Niestety, aplikacja póki co nie jest dostępna w języku polskim. Dla nas na szczęście nie jest to problemem, tym bardziej, że cały interfejs aplikacji oraz graficzne przedstawienie danych są bardzo intuicyjne.

Wszystkie części ekosystemy Withings znajdziesz na stronie polskiego dystrybutora Alstor.

Withings – Podsumowanie

Nie musisz być gadżeciarzem jak my, by chcieć zainwestować w profilaktykę zdrowia dla Ciebie i Twojej rodziny. Stworzony przez Francuzów ekosystem Withings, to świetne połączenie wysokiej jakości monitorów medycznych i sportowych na miarę XXI wieku, które wysyłają swoje dane do jednej, bardzo dobrze zaprojektowanej aplikacji.

Potwierdzona klinicznie dokładność pomiarów i przejrzysta agregacja danych powodują, że jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie zdrowie i wygodę. Wysoka jakość wykonania i piękne wzornictwo, to tylko wisienka na tym bardzo zdrowym torcie ;).

Ten artykuł powstał we współpracy z dystrybutorem marki Withings w Polsce – firmą Alstor. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakimi zasadami kierujemy się przy współpracy z markami: KLIKNIJ TUTAJ

Share This Article
Uważamy, że się bardzo dobrze dobraliśmy. Lubimy te same rzeczy, tak samo spędzamy czas wolny i w naszych wyborach zakupowych stawiamy na jakość. Stąd nazwa naszego bloga - Quality Test. Będziemy się z Wami dzielić naszymi doznaniami z korzystania z różnych produktów i usług, za którymi idzie pewna jakość lub co najmniej powinna… ;)
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *