Materac Materasso – podstawa twojego zdrowia

Iza & Patryk
Iza & Patryk 11 Min Read

Ten artykuł powstał we współpracy reklamowej z firmą Materasso. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakimi zasadami kierujemy się przy współpracy z markami: KLIKNIJ TUTAJ.

Człowiek przesypia statystycznie ok. 30% swojego życia. A umówmy się, że spanie nie jest jedyną rzeczą, którą robimy w łóżku. Możemy w nim także… czytać 😉 Generalnie łóżko jest meblem, z którego korzystamy najwięcej w naszym życiu. Jego najważniejszym elementem składowym jest materac, a sama rama pełni funkcję dekoracyjną. To na materacu śpimy i odpoczywamy. I to on ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Projektując nowoczesną sypialnię, nie sposób pominąć tego kluczowego elementu. Dlatego wraz z naszym partnerem Materasso, postanowiliśmy przyjrzeć się innowacyjnym rozwiązaniom w tej kategorii, które mają praktyczny wpływ na nasze codzienne życie i zdrowie. Zapraszamy Cię do świata zdrowego i wygodnego snu! 🙂

Dlaczego Materasso

Materasso to słowacka marka, która rozpoczęła swoją działalność w 1995 roku od produkcji ergonomicznych materacy ortopedycznych i medycznych. Mimo upływu blisko 30 lat, firma wciąż trzyma się swoich korzeni i w znacznie poszerzonym portfolio, oferuje innowacyjne rozwiązania, które codziennie dbają o ciała milionów klientów. Nie ukrywamy, że jest jeden z ważniejszych powodów, dla których zdecydowaliśmy się bliżej przyjrzeć właśnie tej marce.

Firma produkuje rocznie około 300 000 materacy i wysyła je do różnych krajów w Europie,Afryce i Ameryce Południowej. Nie ulega wątpliwości, że jest to potentat na skalę europejską. Jednakże, to nie jest główny powód, dla którego wybraliśmy Materasso do naszej sypialni. Poniżej poznacie kilka z nich.

Szeroka gama produktów

Materasso oferuje ponad 30 modeli materacy, co oznacza, że łatwo znaleźć produkt, który spełni Twoje oczekiwania. My mieliśmy szereg założeń, które stopniowo zawężały wybór nie tyle modeli materaca, co wręcz producentów. Materasso nie miał z naszymi potrzebami żadnego problemu. Ale do tego jeszcze wrócimy. 😉

Wysoka jakość materiałów i wykonania

Już od pierwszych chwil użytkowania materaca Materasso odczuwa się, że to produkt premium. Każdy detal jest pięknie wykonany, a zastosowane materiały są starannie wyselekcjonowane i łączone w innowacyjne konstrukcje, które odpowiadają różnym potrzebom naszego ciała.

Produkcja na wymiar

Patryk ma 190 cm wzrostu i potrzebuje więcej przestrzeni niż standardowe 200 cm, kładąc się z ręką pod głową. Nasz poprzedni materac miał 210 cm długości co było wystarczające, ale tym razem zdecydowaliśmy się na długość 220 cm. Nie każdy producent oferuje takie rozmiary, ale Materasso nie ma z tym problemu.

Nie tylko materace

Co więcej, producent Materasso, od 2009 roku produkuje także łóżka, panele i wezgłowia tapicerowane, stelaże oraz nawet pufy i nocne stoliki. Pozwala to na kompleksowe urządzenie sypialni na wymarzony przez siebie wymiar, u jednego producenta (nie tylko sprzedawcy).

Więcej na ten temat napisaliśmy w osobnym artykule o innych produktach Materasso w naszej sypialni.

Jak wybrać materac

Wracając jednak do materacy, chcielibyśmy Tobie opowiedzieć o materacu, który my wybraliśmy i jak wyglądał cały proces wyboru.

Przede wszystkim odwiedziliśmy kilka salonów partnerskich Materasso w Poznaniu, aby przetestować produkty na żywo. Nie wyobrażamy sobie zakupu mebla, na którym spędzamy dużo czasu, jak kanapa czy też fotel biurowy, bez przetestowania go. W przypadku materaca jest to jeszcze ważniejsze, ponieważ żaden inny mebel, jak łóżko, nie ma takiej bezpośredniej styczności z naszym ciałem.

W każdym salonie partnerskim jest szeroki asortyment materacy. Klienci mają możliwość nie tylko obejrzenia wyglądu, ale również przetestowania stopnia twardości oraz technologii wykonania, takich jak pianka czy sprężyny. I tutaj się bardzo miło zaskoczyliśmy, bo obsługa powiedziała nam, że jak chcemy, to możemy się nawet zdrzemnąć na wybranym materacu. Przywołała nawet przykład klienta, który dokładnie tak zrobił przed zakupem swojego wymarzonego zestawu. My jednak ograniczyliśmy się do kilku minut testów na materacach, które najlepiej nam przypasowały. Gdy już wiedzieliśmy, jakiej twardości szukamy, przeszliśmy do wyboru spośród dostępnych modeli.

Wybór materaca zawęziliśmy również ze względu na to, jak miał działać nasz elektryczny stelaż. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ chcieliśmy, aby nasze łóżko nie tylko było wygodne, ale także zdrowe – umożliwiające np. czytanie w pozycji leżącej lub wygodne oglądanie seriali. Z tego powodu musieliśmy wykluczyć wszelkie materace sprężynowe. Na szczęście nie byliśmy z tego powodu zmartwieni, ponieważ nowoczesne pianki oferują wiele ciekawych właściwości. Dodatkowo, wiedzieliśmy już z doświadczenia z naszymi modułowymi kanapami, że wysokiej jakości pianka jest trwałym materiałem.

Mieliśmy jednak jedną wątpliwość. Decydując się na elektryczny stelaż do łóżka o wymiarach 180 x 220 cm, potrzebowaliśmy tak naprawdę dwóch oddzielnych stelaży. Można je sparować, aby działały jak jeden szeroki stelaż, ale ze względu na fakt, że nie zawsze zasypiamy i budzimy się o tej samej porze, chcieliśmy mieć kontrolę nad naszymi stelażami indywidualnie. W związku z tym, potrzebowaliśmy dwóch oddzielnych materacy o wymiarach 90 x 220 cm. Przez to mieliśmy obawę, że szpara między materacami może nam w jakiś sposób przeszkadzać, tym bardziej, że zasypiamy zazwyczaj przytuleni do siebie i śpimy pod jedną kołdrą. Mieliśmy trochę niefajnych doświadczeń w tym zakresie w hotelach. Testując taką konfigurację w salonie partnerskim Materasso, ten problem jednak wydawał się nie mieć miejsca. Jak się okazało, wybrane przez nas materace są również wyższej jakości niż w hotelach, ponieważ śpiąc na nich kolejny miesiąc, nigdy nie mieliśmy problemu ze szparą między naszymi materacami piankowymi (a raczej jej brakiem).

Gdy już wiedzieliśmy, że chcemy twardość H3 (czyli średnią) i materac piankowy przeszliśmy do kolejnego wymogu, jakim jest wpływ na Patryka kręgosłup. Jest on po 40-stce oraz z dyskopatią, dlatego zależało nam na materacu, który byłby w jakimś stopniu ortopedyczny. I tak po konsultacji ze sprzedawcami oraz zespołem Materasso wybraliśmy materac Spinal Duo.

Materac Materasso Spinal Duo

Materac Materasso Spinal Duo to materac piankowy składający się z 3 warstw:

  • Górna – wysokoelastyczna lodowa piana Greengel, która wpiera ciało w każdej pozycji i wspiera jego termoregulację. To idealnie sprawdza się przy syndromie gorących stóp, który czasem nam doskwiera.
  • Środkowa – włoska piana Nightfly na bazie wody ze specjalnym systemem nacięć rozluźniających kręgosłup
  • Dolna – komfortowa, przewiewna zimna piana o gęstości 45 kg/m3;

To właśnie nacięcia w piance Nightfly są najbardziej wyróżniającym elementem tego materaca innych porównaniu do innych. Materac ten ma aż 7 stref twardości, idealnie dostosowując się do naszego ciała. Specjalny system nacięć konturowych w materacu pomaga usunąć negatywne naciski dysków międzykręgowych poprzez rozluźnienie mięśni wokół kręgosłupa. To pozwala na przepływ płynu rdzeniowego między dyskami, który odpowiada za utrzymanie bezpiecznej przestrzeni pomiędzy nimi, amortyzując uderzenia i naciski podczas poruszania się.  Materasso ma duże doświadczenie w tej dziedzinie, co potwierdza fakt, że część z ich materacy jest zarejestrowana jako wyroby medyczne klasy I.

Nazwa Materasso Spinal Duo oznacza, że materac może być przygotowany w dwóch rodzajach twardości, w zależności od upodobań partnerów. Chociaż posiadamy dwa materace, nie skorzystaliśmy z tej opcji. Gdybyśmy jednak mieli jeden materac i chcieli różne stopnie twardości, na pewno byśmy to rozważyli.

Materac jest zapakowany w pięknie wykończony pokrowiec Thermobalance wykonany z bardzo przyjemnego w dotyku włókna PES o o gramaturze 300 g/m2. W razie potrzeby, pokrowiec można prać w pralce w temperaturze do 60OC. Materac jest wyposażony w pas wentylacyjny 3D oraz wygodne uchwyty.

O jakości tego materaca świadczy też fakt, że Materasso oferuje aż 12 lat gwarancji, która obejmuje nieprawidłową pracę materaca oraz odkształcenia!

Ok, ale jak to się sprawdza w praktyce? Zacznijmy może od problemów z kręgosłupem. Po tygodniu spania na materacu Materasso Spinal Duo poranne bóle kręgosłupa po prostu zniknęły. Patryk nie musi już się „rozruszać”, ani wdrażać zalecanych przez fizjoterapeutę 5-minutowych ćwiczeń rozciągających kręgosłup przed wstaniem. Także ogólna częstotliwość bólu kręgosłupa znacznie spadła, co jest kolejnym przykładem na to, jak bardzo ergonomiczne meble mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie.

A co do samego spania? No cóż… Bajka! 😊

Jak dbać o materac

Jak już kiedyś pisaliśmy, łóżko, a w szczególności materac, stanowi idealne środowisko dla roztoczy. Dlatego nasz materac Materasso regularnie czyścimy. Najpierw odkurzamy go małą elektroszczotką odkurzacza bezprzewodowego, a następnie przeczyszczamy go suchą parą naszego mopa parowego. Jeżeli jednak nie masz do dyspozycji suchej pary, to możesz po prostu zdjąć pokrowiec i go wyprać.

Proces ten powinno się powtarzać przynajmniej raz na miesiąc. Nie mając takich narzędzi warto odkurzać materac i regularnie prać pokrowiec nawet, gdy nie wydaje się on WIZUALNIE brudny. 😉

Podsumowanie

Naszym zdaniem materac niezwykle ważny element naszego domu, który ma ogromny wpływ na samopoczucie i zdrowie. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem nowego materaca, to bardzo polecamy Tobie markę Materasso! Szeroka gama produktów, dużo punktów, w którym można sprawdzić materac przed zakupem (według nas warunek konieczny!) i innowacyjne rozwiązania, czyni z Materasso dobrego partnera, któremu można powierzyć opiekę nad ciałem przez 30% życia.

Jeśli natomiast nie planujesz wymiany materaca, warto odwiedzić jeden z salonów partnerskich Materasso i sprawdzić, czy nie jest to jednak dobry moment na zmianę dla dobra swojego i naszych bliskich.

Share This Article
Uważamy, że się bardzo dobrze dobraliśmy. Lubimy te same rzeczy, tak samo spędzamy czas wolny i w naszych wyborach zakupowych stawiamy na jakość. Stąd nazwa naszego bloga - Quality Test. Będziemy się z Wami dzielić naszymi doznaniami z korzystania z różnych produktów i usług, za którymi idzie pewna jakość lub co najmniej powinna… ;)
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *