Drewniane meble ogrodowe Rattanland – wysoka jakość i wygoda

Patryk
Patryk 8 Min Read

Od początku pandemii jeszcze bardziej doceniliśmy nasz taras, na którym bardzo chętnie przebywaliśmy w ciepłe dni. Od wspólnego śniadania w słońcu, przez relaks po ciężkim dniu pracy, aż po spotkania przy grillu ze znajomymi. Ta prywatna przestrzeń na wolnym powietrzu jest u nas często wykorzystywana i była miłą alternatywą dla dalszych podróży, które przez COVID-19 staraliśmy się ograniczać. Dlatego po tym, jak nasze aktualne meble z Ikei się zużyły po zaledwie 2 sezonach, postanowiliśmy wymienić je na takie lepszej jakości, aby służyły nam przez wiele lat. Dlaczego wybraliśmy właśnie meble Rattanland? Dowiesz się poniżej!

Meble ogrodowe Rattanland  w naszym domu

Byliśmy zdecydowani na meble drewniane. Lubimy ten materiał zarówno pod kątem wizualnym jak i w dotyku. Szkło, metal i techno rattan to nie są materiały, które kojarzą nam się z tarasowym biesiadowaniem…

Zdecydowaliśmy się na bestseller z oferty Rattanland, czyli krzesło ogrodowe składane Calgary. Jest to naszym zdaniem bardzo estetyczne krzesło z podłokietnikami, zwiększającymi wygodę zarówno podczas śniadania, jak i dłuższego grilla ze znajomymi. Krzesło ma aż 5 poziomów rozkładania oparcia, dlatego sprawdzi się również, gdy ma się ochotę posiedzieć dłużej na powietrzu z książką.

Do tego dobraliśmy rozkładany stół drewniany ogrodowy Birmingham. Bardzo nam się spodobało niekonwencjonalne ułożenie desek na blacie – na ukos, zamiast wzdłuż krawędzi blatu, jak to jest w zdecydowanej większości tego typu rozwiązań.

Stół jest spory, bo o szerokości 100 cm i długości 180 cm, a po rozłożeniu aż do 230 centymetrów. Dzięki temu może pomieścić aż do 8 osób i mamy dużo miejsca na naszą grillową zastawę Villeroy & Boch, która wymaga sporo przestrzeni. Do tej pory nasz stół mieścił ich maksymalnie 6 i nie zawsze starczało nam miejsca na wygodne i efektowne rozłożenie jedzenia. Dlatego też zamówiliśmy 8 krzeseł Calgary i z niecierpliwością czekamy na nowy sezon tarasowy 😉.

Jednak to co było dla nas najważniejsze przy wyborze tych właśnie modeli, to dotąd nam nieznane w produkcji mebli drewno z eukaliptusa.

Meble ogrodowe Rattanland z drewna eukaliptusa

Gdy pierwszy raz przeglądałem ofertę drewnianych mebli ogrodowych Rattanland, to nie zdziwiły mnie meble z akacji, czy też bardziej szlachetnego drzewa teakowego. Zaintrygowała mnie jednak kategoria mebli z drewna eukaliptusa, którego kojarzyłem bardziej ze składnikiem olejków eterycznych, leków czy też kosmetyków. Jak się okazuje właściwości lecznicze to nie wszystko.

Drewno eukaliptusa jest naturalnie wyjątkowo odporne na wilgoć oraz bakterie i pleśń. Ponadto jest ono bardzo twarde. Na określającej twardość m.in. drewna skali Brinella ma ono współczynnik od 4,1 do nawet 4,7,  czyli więcej niż znacznie bardziej popularne drzewo teakowe. Dla porównania, sosna ma współczynnik 1,6, akacja i dąb 3,7 drewno, a skalę zamyka bardzo egzotyczne drewno jatoby z wynikiem 7.0 (wykonuje się z niego jachty, statki, a nawet mosty).

Te właściwości sprawiają, że jest to świetne drewno do wykonania mebli ogrodowych. Mimo to producent dodatkowo nakłada na drewno warstwę oleju lnianego, który dodaje dodatkową warstwę hydrofobową jeszcze bardziej zwiększając odporność na wodę. Tak naprawdę, to do nakładania oleju lnianego sprowadza się konserwacja takich mebli. Trzeba nim pokryć raz na 3 miesiące powierzchnię i raz do roku całość mebla wraz ze wszystkimi zakamarkami. Jest to jednak znacznie prostszy i przyjemniejszy proces niż nakładanie bejcy na meble z Ikei przynajmniej raz do roku.  

Oczywiście Rattanland zadbał o to, by drewno pochodziło z odpowiedzialnej gospodarki leśnej, o czym świadczy certyfikat FCS.

Poduszki ogrodowe Rattanland

Mimo, że meble same w sobie są bardzo estetyczne i wygodne chcieliśmy dodać do nie jeszcze stylowe poduszki, które uatrakcyjnią krzesła wizualnie i sprawią, że będzie się siedziało jeszcze wygodniej.   Na szczęście Rattanland posiada w swojej ofercie wygodne poduszki na meble ogrodowe, które są produkowane według jego wzorów i wymiarowane pod dany model krzesła. Są one porządnie uszyte z materiałów outdoorowych w kilku modnych kolorach, z zastosowaniem wysokiej jakości gąbki, która zasadniczo odbiega od marketowej chińszczyzny. W dodatku wkład można swobodnie wyjąć, by uprać pokrowiec w razie potrzeby. W naszych poprzednich poduszkach z marketu za bagatela 180 zł/szt. nie było takiej możliwości, czego nam po dwóch sezonach bardzo brakowało.

Ponadto firma jest w stanie wyprodukować na indywidualne zamówienie poduszki z każdego materiału z oferty outdoorowej naszego partnera – producenta outdoorowych tkanin obiciowych Toptextil. My właśnie skorzystaliśmy z tej opcji. Po przejrzeniu kilkunastu wzorników zamówiliśmy poduszki z tkaniny ogrodowej Toptextil Sycylia. Dzięki temu nasz zestaw jest unikatowy.

Dlaczego meble ogrodowe Rattanland

Bardzo dobry stosunek ceny do jakości

Spora część sprzedawców na polskim rynku działa na zasadzie sprzedaży tego, co polski lub europejski importer, sprowadzi z Azji. Po drodze mamy często jeszcze jedną czy dwie hurtownie. Firma Rattanland ma inne podejście… Przede wszystkim sama importuje meble prosto z fabryki i sprzedaje je bezpośrednio. To eliminuje kilku pośredników i ich marże. Dzięki temu otrzymujemy znacząco lepszy stosunek jakości do ceny niż większość tego, co znajdziemy na rynku.

Więcej niż tylko sprzedaż

Właściciel Rattanland zajmuje się projektowaniem swoich mebli, które następnie są dla niego produkowane w wybranej przez niego osobiście fabryce w Wietnamie, która na indywidulane zamówienie realizuje jego autorskie konstrukcje. Dzięki temu meble Rattanland są nie tylko jedyne w swoim rodzaju, ale przede wszystkim firma aktywnie i bezpośrednio uczestniczy w procesie kontroli jakości. O tę z kolei dba chociażby dlatego, by nie tracić zasobów na proces reklamacyjny.

Sprawną myśl techniczną widać było chyba jednak najlepiej na etapie składania stołu Birmingham. Proces ten trwał zaledwie kwadrans i nie sprawił najmniejszego problemu w kwadrans. Podczas, gdy pozornie prostą zewnętrzną skrzynkę na poduszki Ikea składałem wraz z Izą z dobrą godzinę i nie omieszkałem rzucać przy tym nie raz „mięsem”. Słyszeliście o takim powiedzeniu, że małżeństwo to się poznaje dopiero po złożeniu pierwszego mebla z Ikei? 😀

Wysoka jakość nie tylko produktów

Ten perfekcjonizm widać nie tylko w podejściu do procesu produkcji, ale nawet sposób dostarczenia mebli. Rozkładany stół Birmingham i 8 krzesłem został nam przesłany na porządnie zabezpieczonej palecie, co jak powiedział nam kurier nie zdarza się zbyt często, a w Rattanland jest standardem.

Takie podejście do biznesu spowodowało, że chętnie zdecydowaliśmy się na tę współpracę i myślimy już o kolejnych działaniach przy stworzeniu nowych mebli, o czym mamy nadzieję niebawem napisać. W końcu jakość i ciekawy design są nieodłącznym elementami naszego bloga 😉.

Podsumowanie

Jeżeli meble ogrodowe wysokiej jakości na lata, to coś czego poszukujesz do swojego ogrodu, czy też na taras, to Rattanland.pl jest zdecydowanie dobrym adresem. Szczególnie polecamy meble z drewna eukaliptusa, który jest wyjątkowym materiałem idealnie nadającym się do zastosowania na zewnątrz w naszym dość wymagającym klimacie.

Z kodem rabatowym Quality10 otrzymasz 10% na bestsellerowe krzesła Calgary, które sami posiadamy oraz wszystkie inne nieprzecenione meble drewniane.

Ten artykuł powstał we współpracy z Rattanland. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakimi zasadami kierujemy się przy współpracy z markami: KLIKNIJ

Share This Article
By Patryk
Zawodowo od 2006 roku prowadzę firmę konsultingową, w ramach której doradzam różnym podmiotom w zakresie PRu, marketingu oraz innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Ale, że nie samą komercją człowiek nie żyje… działam także w III sektorze, gdzie z różnymi partnerami budujemy nowoczesną polską wieś. Prywatnie interesuję się designem, projektując różne formy, użytkowe na własny użytek. Jestem zadeklarowanym gadżeciarzem, koneserem dobrego alkoholu i cygar oraz aktywnie zgłębiam „my usless knowledge” z dziedziny fantastyki – z dużym naciskiem na Ciemną Stronę Mocy. Na co dzień piszę analizy, raporty i oferty, dlatego też postanowiłem też poświęcić się nieco lżejszej literaturze, do której wraz z moją żoną, Izą serdecznie zapraszamy! :-)
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *