Tkanina Toptextil Petproof – odporna na zwierzaki

Patryk
Patryk 9 Min Read

Twój kot lub pies drapie kanapę, a ilość przylepionej i ciężko usuwalnej z niej sierści woła o pomstę do nieba? Przeczytaj jak z kanapą obitą tkaniną Toptextil Petproof rozwiązaliśmy te dwa problemy!

Kanapy są jednymi z najważniejszych mebli w naszym domu. Korzystamy z nich codziennie, niezależnie od tego, czy chcemy obejrzeć najnowszy odcinek serialu, ciekawy film w ramach Pizza Friday, czy też poczytać książkę lub nawet doszlifować tekst na bloga. Podobnie jak my, tak samo często korzystają z nich także nasze koty. Jednak, pewnie czytając ten artykuł wiesz , że koty i kanapy nie zawsze dobrze ze sobą żyją. Wiedząc to z autopsji, gdy przygotowywaliśmy się do odświeżenia naszego salonu, szukaliśmy tkaniny, która pomoże zażegnać ten odwieczny konflikt. I tak pojawiła się w naszym domu tkanina Toptextil Petproof.

Dlaczego nie skóra

Mamy w domu dwie kanapy, jedną w salonie, drugą w naszym chillout roomie i obie nie są obite skórą. Mimo, iż bardzo lubimy ten materiał w niektórych elementach ubioru oraz akcesoriach modowych, tak w kanapie, czy innych siedziskach, takich jak nawet fotel samochodu, już nie jesteśmy ich fanami. Dlaczego? Otóż nawet najwyższej jakości skóra jest  przyjemna w dotyku … ręką. Na chwilę. Gdy jednak przyjdzie Tobie siedzieć kilka godzin w ciepły dzień w słońcu z pasjonującą lekturą i chodzisz po domu boso lub co gorsza w krótkich spodenkach i krótkim rękawie, to odczucia są w moim mniemaniu zasadniczo odmienne. Nie wspominając o tym, że jest to materiał wyjątkowo nieodporny na zwierzęcą dewastację.

W obecnych czasach, wybierając tkaniny, masz znacznie większy wybór i to nie tylko kolorystyki. Nowoczesne technologie pozwalają układać unikatowe wzory poprzez splot różnych kolorów przędzy, ale także zróżnicować fakturę dostępnych materiałów. Innowacje w tej gałęzi przemysłu pozwalają uzyskać materiały o wielu ciekawych właściwościach, takich jak niełatwopalność, odporność na zabrudzenia czy też zadrapania kota lub psa 😉.

I to wszystko bardzo często w znacznie lżejszej dla Twojego portfela cenie (szczególnie, jeżeli mierzymy w najwyższej jakości skóry, które są tutaj punktem odniesienia). Ponadto produkcja tkaniny jest zazwyczaj znacznie mniej obciążająca dla środowiska, ale o tym nieco później…

tkaniny toptextil petproof

Drugie życie kanapy z tkaniną Toptextil Petproof

Mamy w domu dwa narożniki, które są de facto meblami modułowymi. Konstrukcja taka pozwala zmieniać relatywnie łatwo ustawienie całego pomieszczenia w zależności od potrzeb. Jeden taki wypoczynek mamy w salonie, drugi zaś w chillout-roomie w przyziemiu, który pełni m.in. rolę naszego prywatnego kina. Ta w salonie, będąca zakupem z ekspozycji, ma już blisko 10 lat, z czego przez połowę z tego okresu współżyła z kotami. Zarówno niekrótki czas częstej eksploatacji, jak i zwierzęta, odcisnęły na niej swoje piętno. A konkretniej na jej obiciu. Stanęliśmy zatem przed dylematem – kupować nową kanapę czy obijać tę istniejącą.

Jako że sama konstrukcja została bez szwanku, a wypełnienie w siedziskach oraz poduszkach nie było naruszone czasem, uznaliśmy, że inwestycja w obicie będzie dobrym kierunkiem. Tym bardziej, że sama bryła bardzo dobrze wpisywała się w obecną i planowaną w ramach remontu, topografię salonu.

Fakt, iż  obicie istniejącego mebla dobrą tkaniną, to zaledwie 20-25% kosztu nowego tej klasy, też miał znacznie w procesie decyzyjnym.

tkaniny toptextil petproof

Został więc dobór kolorystyki, a następnie tkaniny, która by w niej występowała. Przeglądając różne rozwiązania, poznałem na Targach Decor w Poznaniu firmę Toptextil, która oprócz znanych już nam z poprzednich kanap tkanin łatwo czyszczących, miała w ofercie innowację, o której jeszcze nie słyszeliśmy, jaką jest właśnie tkanina Toptexil Petproof.

tkaniny toptextil petproof

Kot vs kanapa

Iza już blisko 5 lat wypomina mi słowa “Mój kot nie będzie miał brzydkich zabawek!”. Tak też się stało. Jak zobaczysz w kategorii Koty na naszym blogu, mamy tam różne designerskie wynalazki, w tym także i takie, które zostały zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu kociego instynktu drapania. Jak pewnie wiesz, żaden designer nie zwycięży z instynktem podpowiadającym “do każdego nowego kartonu trzeba wskoczyć” (nawet wykonane kartonowe drapaki).

Podobna batalia toczy się z innym kocim instynktem, który zmusza go wręcz do drapania różnych powierzchni płaskich. A niestety rzadko mamy w domu większą nadającą się do drapania powierzchnię płaską niż kanapa. Jako, że jesteśmy estetami, dość popularne rozwiązanie, polegające na narzuceniu na kanapę koca lub jakiejś narzuty, nie wchodziło w grę. Na szczęście tkanina Toptextil Petproof okazała się odpowiedzią na modły wszystkich kociarzy świata!

tkaniny toptextil petproof

Jak działa tkanina Toptextil Petproof

Zasada działania jest dość prosta. Tkanina Toptextil Petproof jest wykonana z tak drobnych splotów, że pazurki nie mają o co się zahaczyć. Podobnie jest z sierścią, którą przy regularnym odkurzaniu raz w tygodniu, widać tylko na jasnożółtym fotelu pod koniec tygodnia.

Pisząc ten tekst, mamy naszą kanapę już 3 miesiące. Okres ten wystarczy, aby potwierdzić skuteczność tego rozwiązania. Nawet przyłapałem jednego z naszym milusińskich na próbie drapania kanapy w swoim ulubionym (przy poprzedniej tkaninie) miejscu. Autentycznie mu się to nie udało i się dość nieporadnie ześlizgnął z gładkiej powierzchni. Jak to Azmo, umył się z 15 sekund jakby nigdy nic i poszedł grzecznie dalej. Do dzisiaj tkanina jest bez śladu naruszenia, a mamy ją jeszcze na ukochanym przez nasze koty fotelu, ich osobistych poduszkach na parapecie oraz… drapaku (dodam, że to nie tkanina jest domyślną powierzchnią do drapania, tylko specjalna lina sizalowa) 😊.

tkaniny toptextil petproof

Inne innowacje od Toptextil

Tkanina Toptextil Petproof to nie jest jedyna innowacyjna tkanina oferowana przez firmę. Wybierając tkaninę warto spojrzeć na technologie zapewniające łatwość czyszczenia. W przypadku Toptextil jest to technologia Cleanaboo oraz Cleanaboo +. W tym roku firma wprowadziła także tkaninę Greta, która jest w 100% wykonana z plastikowych butelek po recyklingu. 1mb tej tkaniny wyprodukowany jest z 52 półlitrowych butelek PET. W dodatku jest ona także Petproof. 😉

Z myślą o wiośnie i lecie 2021 z bardzo dużym zainteresowaniem przyglądamy się także bardzo bogatej kolekcji tkanin outdoorowych . Żeby tego było mało każdą z tkanin w kolekcji Toptextil można pikować ultradźwiękowo – na zamówienie nawet na swój własny i unikatowy wzór.

Gdzie można kupić tkaninę Toptextil Pefproof

Wchodząc na stronę internetową Toptextil zobaczysz listę wszystkich kolekcji tkanin Petproof . Gdy wybierzesz już Twój wymarzony wzór i kolor wystarczy, że klikniesz na przycisk „kup na metry” i wybierzesz jedną z hurtowni, która posiada dany wzór w swojej ofercie. Możesz też skorzystać z tego linka.

Oczywiście możesz wcześniej zamówić do domu próbnik by „pomacać” Twoją wymarzoną tkaninę.

Zobacz także koniecznie nasz artykuł o tym, jak powstał projektowany przeze mnie drapak dla kotów, który na specjalne zamówienie obiliśmy tkaniną tą samą tkaniną Petproof, co kanapę 😊. Pojawi się on w przyszły tygodniu.

Podsumowanie

Jeśli szukasz wysokiej jakości tkaniny, która skutecznie zniechęci kota lub psa do drapania kanapy albo Twoim koszmarem jest mnóstwo trudnej do usunięcia sierści, Petproof od Toptextil sprawdzi się idealnie. Po trzech miesiącach i przynajmniej jednej zauważonej próbie drapania – nasze koty zaczęły używać kanapy i fotela jedynie do leżenia. Dlatego polecamy to rozwiązanie wszystkich zwierzolubom! 😊

tkaniny toptextil petproof
Ten artykuł powstał we współpracy z firmą Toptextil. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakimi zasadami kierujemy się przy współpracy z markami: KLIKNIJ TUTAJ
Share This Article
By Patryk
Zawodowo od 2006 roku prowadzę firmę konsultingową, w ramach której doradzam różnym podmiotom w zakresie PRu, marketingu oraz innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Ale, że nie samą komercją człowiek nie żyje… działam także w III sektorze, gdzie z różnymi partnerami budujemy nowoczesną polską wieś. Prywatnie interesuję się designem, projektując różne formy, użytkowe na własny użytek. Jestem zadeklarowanym gadżeciarzem, koneserem dobrego alkoholu i cygar oraz aktywnie zgłębiam „my usless knowledge” z dziedziny fantastyki – z dużym naciskiem na Ciemną Stronę Mocy. Na co dzień piszę analizy, raporty i oferty, dlatego też postanowiłem też poświęcić się nieco lżejszej literaturze, do której wraz z moją żoną, Izą serdecznie zapraszamy! :-)
1 Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *