Nowoczesne dekoracje okienne z dekorujonline.pl

Iza & Patryk
Iza & Patryk 8 Min Read

Ten artykuł powstał we współpracy reklamowej z firmą dekorujonline.pl. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, jakimi zasadami kierujemy się przy współpracy z markami: KLIKNIJ TUTAJ.

W naszym domu długo nie było zasłon i firan. Kojarzyły nam się z wnętrzami poprzednich pokoleń. Wraz z remontem sypialni jednak przyjrzeliśmy się aktualnym trendom w dekoracjach okiennych. Tak natrafiliśmy na markę Dekoruj Online, która zmieniła nasze postrzeganie firan i zasłon. Z Dekoruj Online nie tylko odmieniliśmy okna w nowej sypialni, ale także w innych pomieszczeniach. Co nas przekonało? Dowiesz się poniżej.

Dlaczego dekorujonline.pl

Pochodząca z Holandii firma ma już ponad 30 lat doświadczenia w produkcji wysokiej jakości zasłon, firan i rolet rzymskich. 25 lat temu otworzyła swój pierwszy zakład produkcyjny na terenie Polski. Obecnie, mając trzy takie zakłady, produkuje głównie na eksport do Holandii. Zauważając jednak rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości dekoracje okienne w naszym kraju, 7 lat temu firma zdecydowała się na wprowadzenie swoich produktów na polski rynek pod marką dekorujonline.pl.

Jak wskazuje nazwa, wszystko można załatwić online. Wybieramy tkaninę, podajemy wymiary, które potrzebujemy i składamy zamówienie. Strona jest przejrzysta i prosta w obsłudze oraz zawiera precyzyjne instrukcje, jak podać właściwy wymiar wymarzonego produktu. My jednak skorzystaliśmy z porady telefonicznej, gdyż były to nasze pierwsze zasłony w życiu i mieliśmy wiele pytań. Pracownicy firmy są niezwykle pomocni i chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomagając w doborze nie tylko materiału, ale i stylu, w jakim najlepiej uszyć zasłony, firany czy rolety rzymskie do naszego wnętrza. Bardzo miła i kompetentna pracownica firmy przeprowadziła nas przez proces wyboru, pomagając nam osiągnąć dokładnie to, czego pragnęliśmy. Nasza pierwsza rozmowa trwała ponad pół godziny, a przystępny sposób przekazania informacji przekonał nas do rozpoczęcia tej współpracy.

Jak wygląda proces zamówienia? Zanim zdecydujemy się na zamówienie okiennych dekoracji na wymiar (firmy nie oferują innych), musimy wybrać tkaninę. Po wstępnym ustaleniu parametrów tkaniny, takich jak kolor czy np. stopień zaciemnienia, otrzymaliśmy zestaw próbek materiałów. Mogliśmy je następnie porównać ze sobą i naszymi wnętrzami, aby dobrać je do tapicerowanego łóżka, koloru ścian i płyty meblowej. Mieliśmy również możliwość obejrzenia dekoracji okiennych w dużym show roomie firmy w Czapurach pod Poznaniem, ale zdecydowaliśmy się na zamówienie próbek do domu, jako że mieszkamy po drugiej stronie Poznania.

Co było dla nas bardzo ważne, to fakt, że firma oferuje także montaż zasłon, firan i rolet rzymskich dla klientów z Poznania i okolic. Oczywiście skorzystaliśmy z tej usługi, by mieć pewność, że efekt końcowy będzie idealny.

Gdy już mieliśmy wybrany materiał i sposób szycia zasłon, podaliśmy odpowiednie wymiary i rozpoczęło się szycie. A co konkretnie zostało uszyte? Tego dowiesz się poniżej. 😊

Dekoracje okienne w naszym domu

Projekt ten rozpoczął się od zasłon w sypialni. Ale kiedy nasze wnętrza zaczęły nabierać kształtu podczas prac montażowych, doszliśmy do wniosku, że to doskonała okazja, aby zabrać się za dekoracje okienne również w innych pomieszczeniach. Efekt? Nasze wnętrza zyskały niepowtarzalny charakter.

Zasłony wave od dekorujonline.pl

Przed przystąpieniem do remontu sypialni stosowaliśmy rolety dzień-noc, ponieważ lubimy samodzielnie kontrolować początek naszego dnia i niekoniecznie „wstawać z kurami”. Jednak, w nowej sypialni postanowiliśmy skorzystać z innej możliwości. Wybór padł na nowoczesne zasłony zaciemniające, które znamy z dobrych hoteli.

W nowoczesnych przestrzeniach takich jak nasza sypialnia doskonale sprawdzają się zasłony szyte na tak zwany sposób „fala” (wave). Prezentują się one niesamowicie, jednak trzeba pamiętać, że rozwiązanie to wiąże się z pewnymi konsekwencjami.

Przede wszystkim, zasłony wave wymagają więcej przestrzeni. Aby materiał mógł pięknie falować, zajmie on 15-20 cm od ściany lub w naszym przypadku odstającego na kolejne 20 cm kaloryfera. Dlatego też postanowiliśmy usunąć nasz stary, żeliwny kaloryfer pod oknami i zastąpić go pionowym kaloryferem dekoracyjnym na sąsiedniej ścianie. Taka zmiana, poza zyskiem przestrzeni, pomaga uniknąć zmniejszenia efektywności grzewczej kaloryfera przez ciężką, zaciemniającą tkaninę.

Również warto pamiętać, że na zasłony wave potrzebne jest praktycznie 2 razy więcej materiału niż w przypadku tradycyjnych, prostych zasłon. Ale za to, zasłony wave tworzą efekt fal, nawet gdy są zasunięte, co wygląda po prostu pięknie. 😉

Cały efekt potęguje zastosowany w naszej sypialni elektryczny karnisz do zasłon, który zamyka i otwiera „dzień” niczym kurtyna w teatrze. Wybrany przez nas model Mio Comfort WiFi 75 ma funkcje smart, co umożliwia sterowanie go zarówno pilotem, aplikacją, głosowo oraz ręcznie. Specjaliści z dekorujonline.pl pomogli nam dobrać odpowiedni model elektrycznego karnisza do wybranych przez nas zasłon, co pozwoliło uniknąć niespodzianek podczas wieszania. 😊

Zasłony mikroflex i nowoczesne firany od dekorujonline.pl

Druga przestrzeń, którą postanowiliśmy ozdobić zasłonami, to home office Izy. Tam zasłony spełniają głównie funkcję dekoracyjną i nie będą raczej zamykane. Dlatego też wybraliśmy lżejszą tkaninę, która nie zaciemnia pokoju w 100% w przypadku zasłonięcia okien.

Pod wpływem sugestii specjalistów z dekorujonline.pl zdecydowaliśmy się także dodać w tym pomieszczeniu firany. Początkowo byliśmy do tego pomysłu sceptycznie nastawieni, ale okazało się, że nowoczesne tkaniny firanowe są piękną dekoracją i skutecznie rozpraszają światło w całym pomieszczeniu, co przy pracy na komputerze jest bardzo przydatne.

Jak już wspominaliśmy, zasłony typu wave zabierają sporo miejsca. Dlatego też w tym przypadku zdecydowaliśmy się na zasłony i firany szyte w systemie mikroflex, które zajmują znacznie mniej przestrzeni.

Nowoczesne rolety rzymskie od dekorujonline.pl

Kolejnym pomieszczeniem, które postanowiliśmy udekorować, była garderoba. Ze względu na meble umiejscowione blisko ściany, zasłony i firany nie były opcją. Dlatego zdecydowaliśmy się na rolety rzymskie.

Zależało nam na lekkości. Dlatego też wybraliśmy przeźroczystą tkaninę w kolorze jasnej, ciepłej szarości – analogicznie do koloru ścian w tym pomieszczeniu. Podobnie jak w przypadku home office, rolety pełnią tu głównie funkcję dekoracyjną i nie zamierzamy nimi zasłaniać okna.

Po udanej zmianie w garderobie, postanowiliśmy zastosować ten sam styl w kuchni. Biała, przeźroczysta tkanina na tle białej ściany jest tylko delikatnym akcentem, który nie rzuca się w oczy, ale jest wizualnie odczuwalny.

Podsumowanie

Jeżeli zastanawiasz się nad dekoracją okien w Twoim domu czy firmie, dekorujonline.pl to miejsce, które gorąco polecamy. Ogromna wiedza poparta ponad 30 lat doświadczeniem, wysokiej jakości produkty oraz świetny stosunek jakości do ceny sprawiają, że to idealne miejsce na zamówienie zasłon, firan czy też rolet rzymskich, niezależnie od miejsca zamieszkania.

A jeżeli jesteś z Poznania lub okolic, to warto odwiedzić ich showroom w Czapurach oraz skorzystać z usługi montażu. My jesteśmy bardzo zadowoleni z ich usług i część naszej rodziny już skorzystała z ich oferty. 😉

Z kodem QT5 otrzymasz 5% rabatu na zamówienia przez stronę internetową.

Share This Article
Uważamy, że się bardzo dobrze dobraliśmy. Lubimy te same rzeczy, tak samo spędzamy czas wolny i w naszych wyborach zakupowych stawiamy na jakość. Stąd nazwa naszego bloga - Quality Test. Będziemy się z Wami dzielić naszymi doznaniami z korzystania z różnych produktów i usług, za którymi idzie pewna jakość lub co najmniej powinna… ;)
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *