Simplehuman – prosto i po ludzku

Simplehuman – prosto i po ludzku

Jest coraz więcej marek, które specjalizują się w produktach użytku codziennego, łączących w sobie zarówno użytkowość jak i piękną formę. Jedną z naszych ulubionych marek tego typu jest amerykański Simplehuman.

Gama produktów

Firma jest chyba najbardziej znana jako producent koszy na śmieci klasy premium. Jeżeli czytając to podśmiechujesz się, myśląc sarkastycznie: „Co to znaczy kosz na śmieci klasy premium?”, to najwidoczniej nie znasz ich rozwiązań. Przede wszystkim, jak sami piszą o sobie, lubią bawić się tematem. Możesz znaleźć kilka rodzajów pedałów do otwierania kosza w zależności od Twoich potrzeb. A pedał jest tylko jednym z rozwiązań przez nich oferowanych. Mamy tutaj np. kosze, które się same otwierają dzięki czujnikowi ruchu skierowanemu nad kosz. Ponadto każdy z ich koszy jest tak zaprojektowany, aby worek na śmieci nie psuł ich czystej formy. Zalecają do tego oczywiście swoje worki na śmieci, które są dopasowane do różnych modeli koszy, ale co istotne, standardowe wypełnienia też zdają egzamin. Jaki jest efekt? Kosz na śmieci może stać się ozdobą, zamiast jedynie być złem koniecznym.

Niestety wszystko ma swoją cenę. Biurowy kosz na śmieci Ikea kosztuje 19,90 zł, a za kosz gabinetowy Simpelhuman przyjdzie nam zapłacić ok. 170 zł. Warto wspomnieć, że najwyższy model kosza tej firmy kosztuje ponad 1200 zł.

Kosze na śmieci to jednak nie wszystko. Firma posiada także akcesoria kuchenne oraz łazienkowe, jak  np. suszarki do naczyń, stojaki pod prysznic czy też dość futurystyczna szczotka klozetowa. Jednak naszymi ulubionymi produktami firmy są… elektroniczne mydelniczki. Każdy z produktów Simplehuman jest zaprojektowany minimalistycznie. Nowoczesna i prosta forma idealnie odnajduje się w bardzo wielu wnętrzach. Poniżej przedstawię, jak te rozwiązania sprawdzają się w praktyce.

Łazienkowy dozownik bezdotykowy

Mimo, iż remont łazienki jest jeszcze przed nami, nie przeszkadza nam to w kompletowaniu akcesoriów, które spełniałyby nasze oczekiwania estetyczne. Z dość szerokiej gamy dozowników w ofercie wybraliśmy wersję Compact, która ze względu na jej małe kształty pozwala umieścić ją zaraz obok baterii umywalkowej. W ten sposób jednym ruchem przesuwasz rękę pod mydelniczkę, a następnie pod strumień wody. Niestety rozwiązanie to kusi nas do zakupienia baterii umywalkowej działającej w ten sam sposób…

Mechanizm do uzupełniania mydła oraz wymiany baterii został bardzo dobrze zaprojektowany. Baterie są szczelnie zamykane, dzięki czemu nie ma obaw o spięcia podczas pracy w wilgoci oraz przy mniej celnym uzupełnianiu mydła.

simple human - Simplehuman – prosto i po ludzku

Jako ciekawostkę dodam, że Simplehuman sprzedaje też mydła rekomendowane do dozowników ich produkcji. Przeciętne mydło w płynie jednak zdaje egzamin, podobnie jak normalne worki na śmieci do ich koszy.

Dozownik jest zasilany czterema bateriami AAA (tak zwane małe paluszki). Przy użytkowaniu przez 2 osoby kilka razy dziennie, wymiana baterii jest potrzebna raz na 1,5 miesiąca. To stosunkowo często, więc postanowiliśmy zainwestować w akumulatory oraz ładowarkę. Niestety naszego modelu już nie ma w sprzedaży., są za to jego następcy.

Szalenie praktyczna rzecz. Dozownik występuje w wersjach jedno, dwu oraz trójkomorowych. My używamy dwukomorowego. Do szamponu oraz żelu pod prysznic. Jeżeli ktoś regularnie używa odżywki proponujemy jednak wersję trójkomorową. Dozownik jest wyposażony także w haczyk, który można użyć do powieszenia maszynki do golenia, czy też gąbki. My z niego jednak nie korzystamy.

Instalacja dozownika jest banalna i nie wymaga wiercenia dziur w ścianie. Producent dostarcza specjalny klej, który jest przystosowany do pracy w tak wilgotnych miejscach jak prysznic. Przez ponad rok dozownik bardzo dobrze się trzyma.

Przez chwilę myślałem o wykorzystaniu dozownika także w kuchni do mydła oraz płynu do mycia naczyń, jednakże  z uwagi na gąbkę rozwiązanie to tutaj się nie sprawdzi. Idealny był jednak do tego celu inny produkt firmy, o którym za chwilę.

simple human5 - Simplehuman – prosto i po ludzku

Szczotka toaletowa

Można pomyśleć, że trudno o jakieś innowacje w tej dziedzinie, jednakże i tutaj Simplehuman zaskakuje i to bardzo pozytywnie. Sama jakość wykonania metalowej szczotki powoduje, że tak przyziemna czynność staje się dużo bardziej znośna. Wyposażony w magnes stojak pozwala nie tylko elegancko schować szczotkę, ale także przemieścić go za jej pomocą np. podczas sprzątania. Ułożenie włosia znacznie ułatwia także mycie toalety. Nie bez znaczenia jest też fakt, iż włosie jest wymienialne, dlatego raz zakupiona szczotka będzie mogła służyć nam naprawdę długie lata, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

SH WC 2a1 1 - Simplehuman – prosto i po ludzku