Inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Patryk
Patryk 8 Min Read

Wraz z pojawieniem się Świętego Mikołaja na etykietach Coca-Coli wiadomo, że Święta są coraz bliżej. Dlatego to idealna chwila na podzielenie się naszym świątecznym odkryciem 2019 roku. Są to naszym zdaniem najlepsze inteligentne lampki choinkowe na świecie. Twinkly to wynalazek włoskiej firmy LED Works. Gdy zobaczyłem je w akcji na targach Home Decor w marcu tego roku, wiedziałem, że będziemy chcieli mieć je w domu. Co powoduje, że są one takie wyjątkowe? Dowiedz się poniżej!

AKTUALIZACJA 01.12.2021

W związku z tym, że tekst ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, podsumowaliśmy 2 lata z Twinkly oraz pokażemy nowe produkty marki, nie tylko świąteczne 😉. 

Inteligentne lampki choinkowe Twinkly po 2 latach

To była miłość od pierwszego wejrzenia, która rozpalała się co roku na nowo. Dlaczego rozpalała? Czyżby już tej miłości nie było? Ależ skąd! Po prostu marka wprowadziła w tym roku produkty, które nie są związane tylko ze Świętami, więc smart światło Twinkly rozświetla nasz dom już na co dzień, a nie tylko od święta 😉. 

Są to chyba najdroższe światełka świąteczne na świecie, ale ich możliwości i jakość wykonania przekonują nas (i wielu naszych czytelników oraz bliskich znajomych, którzy widzieli je na żywo w naszym domu), że jest to świetna inwestycja na wiele lat. Są warte każdej wydanej złotówki. 

Jak powstały inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Historia lampek sięga 2016 roku, kiedy to pomysłodawcy rozpoczęli kampanię na Kickstarterze. W zaledwie 2 miesiące znaleźli blisko 300 geeków takich jak my, którzy zakochali się w idei prawdziwie smart lampek choinkowych i jeszcze tego samego roku lampki Twinkly trafiły na pierwsze choinki. 3 lata później Włosi przygotowali już drugą generację swoich lampek, które to w dwóch wariantach przetestowaliśmy dla Ciebie w naszym domu. Ponadto lampki choinkowe Twinkly posiadają też polską dystrybucję, dzięki czemu nie trzeba zamawiać ich z zagranicy i obawiać się o gwarancję.

Co potrafią inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Dla nas najważniejszym elementem lampek Twinkly jest możliwość sterowania nimi przez aplikację. I nie chodzi tutaj o zwykłe włącz/wyłącz, co potrafi każde źródło światła, która jest podłączone do inteligentnego gniazdka lub przełącznika. Twinkly potrafi znacznie więcej. Wybrana przez nas wersja choinkowa, składająca się z żarówek RGBW, pozwala na dostosowanie barwy światła w 16 milionach mieszanek koloru czerwonego (R – Red), zielonego (G – Green) i niebieskiego (B- Blue), ale także, jeśli takie jest życzenie właściciela, świecić na biało (W – white). Dzięki temu mamy pełną dowolność kolorystyczną, którą możemy dostosować do ozdób na naszej choince czy też nastroju lub wydarzenia. To jednak dopiero początek możliwości tych lampek…

Najbardziej imponującą funkcją, która przekonała mnie momentalnie do tego rozwiązania, to możliwość ustawiania różnych animacji. Mamy w aplikacji wiele predefiniowanych programów, które wizualnie są naprawdę imponujące. Katalog ten możemy jeszcze uzupełnić o dodatkowe animacje, które pobiera się wewnątrz aplikacji. Każdy program może być też przez Ciebie modyfikowany kolorystycznie. Możesz w ten sposób idealnie dobrać program do wystroju wnętrza czy np. barw Twojej firmy!

Masz jednak wizję na jakiś inny pomysł na swoją choinkę? Nie ma problemu. Możesz stworzyć swój własny wzór i dobrać do niego ulubione kolory z palety miliona barw.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że ubieranie choinki to sztuka – szczególnie jeżeli chodzi o lampki. Czy zatem ułożenie lampek na choince tak, by nasza animacja wyglądała świetnie to sztuka, której będziesz się uczyć kilka godzin? Zupełnie nie, gdyż inteligencja żarówek Twinkly nie kończy się tylko na sterowaniu apką. Wystarczy, że po założeniu lampek na choinkę włączymy program inteligentnego mapowania naszej choinki. Dzięki temu każda z setek lampek na naszym drzewku świątecznym będzie rozpoznana przez aplikację, formując tym samym ich mapę 3D. Jest ona wykorzystana do tego, aby każda wybrana przez nas animacja wyświetlała się za każdym razem idealnie na naszej choince. To działa naprawdę fenomenalnie!

Wisienką na torcie jest współpraca z asystentem Google’a, który jest coraz bardziej integralnym elementem naszego domu. Możesz zatem, niezależnie od ustawionego w aplikacji Twinkly harmonogramu pracy lampek, w każdej chwili powiedzieć do swojego telefonu lub smart głośnika „Hey Google, turn on/off Twinkly” i wszystko działa bezbłędnie. Oczywiście wymaga to dodania konta Twinkly do Twojego domu w aplikacji Google Home i póki co działa to (jak i każda inna komenda Smart Home dla asystenta Google) tylko w języku angielskim, ale jest to bardzo wygodne.

Gdyby tego było mało – Twinkly Music Dongle umożliwia również sterowanie efektami na choince muzyką, której aktualnie słuchamy w pomieszczeniu. Świetna sprawa, prawda? 😊

Inteligentne lampki Twinkly nie tylko na choinkę

W naszym domu Twinkly nie rozświetla aktualnie tylko choinki. Od 2 lat mamy także oświetlony nasz przeszklony wiatrołap sopelkami Twinkly Icicle.

W tym roku do naszego zestawu dołączyła także kurtyna Twinkly Curtain, którą aktualnie podświetlamy drapak naszych kotów. 

Inteligentne lampki Twinkly nie tylko na święta

W Tym roku Włosi wprowadzili do swojej oferty także szereg smart produktów, które nie są związane stricte ze świętami. Mamy tutaj m.in. inteligentne paski LED Twinkly Line o długości 1,5 m, które można przedłużyć do 3 metrów. U nas one się świetnie sprawdzają do podświetlenia barku 😉.

Ponadto Twinkly proponuje elastyczne taśmy LED Twinkly Flex, z których możemy układać własne kształty, tworząc tym samym autorski smart neon na ścianie.

Mimo, że zima dopiero się zaczyna to my nie możemy się doczekać powrotu lata, gdyż nasz taras rozświetla 5-metrowa girlanda Twinkly Festoon, która, podobnie jak wszystkie produkty marki, świeci na 16 mln kolorów.

Najlepsze jest to, że wszystkie te źródła światła można nie tylko synchronizować z muzyką, ale także ze sobą. Czyli np. regał lub kanapę w salonie możesz podświetlić paskiem Twinkly Line z tym samym efektem świetlnym co choinkę i kurtynę na ścianie (czy też w naszym przypadku drapaku).

Jak bajecznie wyglądają lampki Twinkly możecie sprawdzić na stories na naszym profilu na Instagramie 😊.

Gdzie kupić inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Najlepiej bezpośrednio od dystrybutora! Zapraszamy do zajrzenia na oficjalną stronę internetową Twinkly.pl gdzie możecie kupić wszystkie wersje lampek Twinkly. Kupując właśnie tam macie pewność, że pochodzą one z polskiej dystrybucji, dzięki czemu nie będzie problemu z ewentualnym serwisem urządzeń.

Ten artykuł powstał we współpracy z polskim dystrybutorem marki Twinkly. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakimi zasadami kierujemy się przy współpracujemy z markami: KLIKNIJ TUTAJ

Share This Article
By Patryk
Zawodowo od 2006 roku prowadzę firmę konsultingową, w ramach której doradzam różnym podmiotom w zakresie PRu, marketingu oraz innowacyjnych rozwiązań biznesowych. Ale, że nie samą komercją człowiek nie żyje… działam także w III sektorze, gdzie z różnymi partnerami budujemy nowoczesną polską wieś. Prywatnie interesuję się designem, projektując różne formy, użytkowe na własny użytek. Jestem zadeklarowanym gadżeciarzem, koneserem dobrego alkoholu i cygar oraz aktywnie zgłębiam „my usless knowledge” z dziedziny fantastyki – z dużym naciskiem na Ciemną Stronę Mocy. Na co dzień piszę analizy, raporty i oferty, dlatego też postanowiłem też poświęcić się nieco lżejszej literaturze, do której wraz z moją żoną, Izą serdecznie zapraszamy! :-)
Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *