Inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Wraz z pojawieniem się Świętego Mikołaja na etykietach Coca-Coli wiadomo, że Święta są coraz bliżej. Dlatego to idealna chwila na podzielenie się naszym świątecznym odkryciem 2019 roku. Są to naszym zdaniem najlepsze inteligentne lampki choinkowe na świecie. Twinkly to wynalazek włoskiej firmy LED Works. Gdy zobaczyłem je w akcji na targach Home Decor w marcu tego roku, wiedziałem, że będziemy chcieli mieć je w domu. Co powoduje, że są one takie wyjątkowe? Dowiedz się poniżej!

Jak powstały inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Historia lampek sięga 2016 roku, kiedy to pomysłodawcy rozpoczęli kampanię na Kickstarterze. W zaledwie 2 miesiące znaleźli blisko 300 geeków takich jak my, którzy zakochali się w idei prawdziwie smart lampek choinkowych i jeszcze tego samego roku lampki Twinkly trafiły na pierwsze choinki. 3 lata później Włosi przygotowali już drugą generację swoich lampek, które to w dwóch wariantach przetestowaliśmy dla Ciebie w naszym domu. Ponadto lampki choinkowe Twinkly posiadają też polską dystrybucję, dzięki czemu nie trzeba zamawiać ich z zagranicy i obawiać się o gwarancję.

Lampki Twinkly 1024x768 - Inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Co potrafią inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Dla nas najważniejszym elementem lampek Twinkly jest możliwość sterowania nimi przez aplikację. I nie chodzi tutaj o zwykłe włącz/wyłącz, co potrafi każde źródło światła, która jest podłączone do inteligentnego gniazdka lub przełącznika. Twinkly potrafi znacznie więcej. Wybrana przez nas wersja choinkowa, składająca się z żarówek RGBW, pozwala na dostosowanie barwy światła w 16 milionach mieszanek koloru czerwonego (R – Red), zielonego (G – Green) i niebieskiego (B- Blue), ale także, jeśli takie jest życzenie właściciela, świecić na biało (W – white). Dzięki temu mamy pełną dowolność kolorystyczną, którą możemy dostosować do ozdób na naszej choince czy też nastroju lub wydarzenia. To jednak dopiero początek możliwości tych lampek…

Choinka 1 1024x768 - Inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Najbardziej imponującą funkcją, która przekonała mnie momentalnie do tego rozwiązania, to możliwość ustawiania różnych animacji. Mamy w aplikacji wiele predefiniowanych programów, które wizualnie są naprawdę imponujące. Katalog ten możemy jeszcze uzupełnić o dodatkowe animacje, które pobiera się wewnątrz aplikacji. Każdy program może być też przez Ciebie modyfikowany kolorystycznie. Możesz w ten sposób idealnie dobrać program do wystroju wnętrza czy np. barw Twojej firmy!

Masz jednak wizję na jakiś inny pomysł na swoją choinkę? Nie ma problemu. Możesz stworzyć swój własny wzór i dobrać do niego ulubione kolory z palety miliona barw.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że ubieranie choinki to sztuka – szczególnie jeżeli chodzi o lampki. Czy zatem ułożenie lampek na choince tak, by nasza animacja wyglądała świetnie to sztuka, której będziesz się uczyć kilka godzin? Zupełnie nie, gdyż inteligencja żarówek Twinkly nie kończy się tylko na sterowaniu apką. Wystarczy, że po założeniu lampek na choinkę włączymy program inteligentnego mapowania naszej choinki. Dzięki temu każda z setek lampek na naszym drzewku świątecznym będzie rozpoznana przez aplikację, formując tym samym ich mapę 3D. Jest ona wykorzystana do tego, aby każda wybrana przez nas animacja wyświetlała się za każdym razem idealnie na naszej choince. To działa naprawdę fenomenalnie!

Wisienką na torcie jest współpraca z asystentem Google’a, który jest coraz bardziej integralnym elementem naszego domu. Możesz zatem, niezależnie od ustawionego w aplikacji Twinkly harmonogramu pracy lampek, w każdej chwili powiedzieć do swojego telefonu lub smart głośnika „Hey Google, turn on/off Twinkly” i wszystko działa bezbłędnie. Oczywiście wymaga to dodania konta Twinkly do Twojego domu w aplikacji Google Home i póki co działa to (jak i każda inna komenda Smart Home dla asystenta Google) tylko w języku angielskim, ale jest to bardzo wygodne.

Twinkly and Google 1024x768 - Inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Gdyby tego było mało – aplikacja umożliwia również sterowanie efektami na choince muzyką, której aktualnie słuchamy w pomieszczeniu. Świetna sprawa, prawda? 😊

Najlepiej jednak zobaczyć jak to może działać w Twoim domu 😉

Gdzie kupić inteligentne lampki choinkowe Twinkly

Najlepiej bezpośrednio od dystrybutora! Zapraszamy do zajrzenia na oficjalne konto Twinkly na Allegro, gdzie możecie kupić wszystkie wersje lampek Twinkly. Kupując właśnie tam macie pewność, że pochodzą one z polskiej dystrybucji, dzięki czemu nie będzie problemu z ewentualnym serwisem urządzeń.

Pamiętaj, że Twinkly to nie tylko lampki choinkowe. My testowaliśmy jeszcze tak zwane sople. Mamy też do dyspozycji kurtyny oraz wiele innych opcji. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę www.twinkly.com.

Ten artykuł powstał we współpracy z polskim dystrybutorem marki Twinkly. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jakimi zasadami kierujemy się przy współpracujemy z markami: KLIKNIJ TUTAJ