Dom

Wiosenne porządki, czyli rewolucja w Twojej kuchni

przyprawy glowne3 - Wiosenne porządki, czyli rewolucja w Twojej kuchni

 To, co potrzebujesz, tam gdzie tego używasz

Teraz, jak już wiesz, co w Twojej kuchni zostaje, a co przybywa to możemy się zabrać do planowania przestrzeni. Warto pamiętać, że  w starszych kuchniach szafki można dość prosto przestawiać względem siebie, więc jeżeli w Twojej analizie dojdziesz do wniosku, że pod częścią, gdzie robisz kanapki wygodniej byłoby mieć 2 szuflady zamiast jednej, to może warto w miarę możliwości zmienić ustawienie?

Mam jeszcze kilka, wydawałoby się oczywistych porad, które w wielu kuchniach mogą się przydać:

  1. Garnki, szpatułki i inne – obok kuchenki/płyty.
  2. Blachy do pieczenia obok blatu, gdzie szykujesz ciasto (bardziej niż koło piekarnika, co nie zawsze jest tym samym miejscem).
  3. Noże do przygotowywania jedzenia mają inne przeznaczenie niż sztućce do jedzenia, więc nie musza być koniecznie razem. Zadaj sobie pytanie, gdzie jesz, a gdzie kroisz?

Pamiętaj! To, że np. sztućce zawsze były w szufladzie 1, nie znaczy, że to było dobre miejsce i muszą tam zostać na zawsze! Kwestionuj wszystko i zadaj sobie pytanie, czy to jest dla Ciebie (i pozostałych domowników) naprawdę wygodne.

Przy okazji jeszcze jedna ważna uwaga. Z moich obserwacji wynika, że w bardzo wielu gospodarstwach domowych zapomina się o fakcie, iż w lodówkach zazwyczaj można przestawiać kierunek otwierania drzwi. Zatem jeżeli lodówka stoi np. przy oknie, to drzwi otwierając się powinny zasłaniać okno, a nie kuchnię. Zwróć uwagę, w którą stronę otwiera się Twoja lodówka. Na kuchnię, czy na ścianę?

lodowka - Wiosenne porządki, czyli rewolucja w Twojej kuchni

Zróbmy to razem!

Na koniec, chcemy Ciebie zaprosić do pewnego eksperymentu. Jeżeli tekst ten Ciebie przekonał i chcesz go wdrożyć, dołącz do naszego specjalnego Wydarzenia na Facebooku! Jak zaczniesz działać zgodnie z naszymi podpowiedziami napisz o tym – będziemy Ci towarzyszyć i chętnie podpowiemy jak zorganizować Twoją kuchnię. Zachęcamy Cię też, by zrobić dokumentację zdjęciową swoich porządków na każdym etapie. Każda szafka i szuflada przed i po oraz proces grupowania.

Żeby nie było za prosto masz czas do końca kwietnia!

Blog banner - Wiosenne porządki, czyli rewolucja w Twojej kuchni

 

Najlepsze na koniec…

Taką samą metodologię sprzątania możesz zastosować do wszystkiego! Niezależnie od tego, czy jest to kuchnia, sypialnia, szafa, biurko, czy nawet pulpit na Twoim komputerze. Podejmiesz wyzwanie QualityTest? 😊
Żeby Ci w tym mocniej pomóc, na początek napisaliśmy jeszcze jeden tekst – o gadżetach, które bardzo cały proces ułatwiają – SPRAWDŹ. 

To też może Cię zainteresować