Dom

Red Dot – designerski Oskar

reddot - Red Dot – designerski Oskar

Mysz idealna 

PODSTAWOWE INFORMACJE

Co to jest? Bezprzewodowa mysz komputerowa
Kto to produkuje? Logitech
Jaki to model? MX Master
Gdzie to kupić? Ceneo

Z firmą Logitech każde z nas jest od ponad 10 lat (czyli dłużej niż trwa nasz związek!). Jest ona niekwestionowanym liderem na rynku akcesoriów komputerowych, a ich mysz MX Master jest ich dotychczas najlepszym osiągnięciem w tej dziedzinie. Dlaczego? Warto obejrzeć na początek materiał wideo od producenta:  https://www.youtube.com/watch?v=lRpHwtckYZw Pokazuje on ogrom pracy, jaki włożył w stworzenie tej myszki.

logitech5 - Red Dot – designerski Oskar

MX Master jest dla nas kolejnym przykładem dotrzymania wszystkich obietnic działu marketingu Logitech. Ergonomia pracy jest naprawdę na najwyższym poziomie. Całość jest wykonana z bardzo dobrej jakości plastiku, a wszelkie przyciski i kółka (są dwa) pracują wyjątkowo komfortowo.

logitech2 - Red Dot – designerski Oskar

Jak na szwajcarską firmę przystało, precyzja działania urządzenia jest także świetna. Rzeczywiście działa ono na każdej płaskiej (i nie tylko) powierzchni, z którą miała styczność. Podkładkę pod myszkę używamy głównie z uwagi na ochronę blatu.  

logitech1 - Red Dot – designerski Oskar

Bardzo wygodnym jest fakt, iż mysz może pracować podczas ładowania. Więc jeżeli w trakcie pracy rozładuje się akumulator (trzymający kilka tygodni przy pracy po kilka dobrych godzin dziennie), to wystarczy podłączyć do niej kabel i można dalej działać, podczas gdy urządzenie się ładuje. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość wykorzystania do ładowania gniazda mikroUSB, dzięki czemu możemy wykorzystywać tę samą ładowarkę, którą ładujemy smartfona, słuchawkę bluetooth, aparat fotograficzny, czy też stojącą na tym samym biurku klawiaturę Logitech K800).  

logitech4 - Red Dot – designerski Oskar

Nie bez znaczenia jest też fakt, iż do urządzenia można podłączyć na raz 3 komputery za pomocą łączności bezprzewodowej Unifying (przy założeniu, że każdy z nich ma wpięty odpowiedni adapter – z myszą dostarczony jest jeden, kolejne można dokupić za ok. 50 zł). Można także połączyć się za pomocą bluetootha, który jest może bardziej uniwersalny, ale na pewnie nie tak precyzyjny jak autorski system Logitecha. Pomiędzy urządzeniami i technologiami transmisji można się przełączać za pomocą wygodnego przycisku znajdującego się na spodzie myszy. 

logitech3 - Red Dot – designerski Oskar

Ponadto oprogramowanie Logitech Options pozwala programować każdy klawisz na myszy oraz obsługiwane przez nią gesty. Żeby tego było mało, do poszczególnych aplikacji można przypisać różne konfiguracje. Chcecie się dowiedzieć, ile jest tych kombinacji? Zapraszamy zapoznania się niesamowicie wnikliwą analizą tych możliwości dokonanej przez youtubera Yashtag.

Przyznamy, że używamy myszy w dość podstawowym zakresie, ale te możliwości są zaiste imponujące i będziemy je zdecydowanie dalej wdrażać, podnosząc tym samym znacząco ergonomię pracy na komputerze.

Mimo, iż pojawiła się w międzyczasie wersja tej myszy S2, trzeba zwrócić uwagę, że jej forma pozostała niezmienna. Powiększono akumulator i dodano kilka pionierskich rozwiązań Logitecha (jak np. Flow, czyli możliwość kopiowania materiałów pomiędzy dwoma urządzeniami, z którymi mysz jest sparowana).

Co ciekawe, gdy kupowaliśmy tę mysz, nie miała ona jeszcze Red Dot Design Award. Przyznano go dopiero kilka miesięcy później. Okazuje się, że czasem nasze gusta są zbliżone do jury tych Oskarów designu ? 

To też może Cię zainteresować